خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

پسماند روی زنجان به محل جدید منتقل می‌شود

خدابخش مرادی نافچی روز یکشنبه در هفتمین جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان با اشاره به اینکه رویکرد اصلی حمایت، بسترسازی و بهره گیری از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد در حوزه های گوناگون است، افزود: به همین لحاظ ادارات به عنوان مرجع صدور مجوزها و هم مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری با سازمان ها و تشکلهای مردم نهاد هستند.

وی اضافه کرد: ادارات و مدیران دستگاههای مختلف اجرایی با حمایت از سازمانهای مردم نهاد از ظرفیت فرصت های بوجود آمده برای توسعه استان نهایت استفاده را داشته باشند.

مرادی ادامه داد: بر این مبنا اموری را که می توان، باید بصورت قانونی به تشکل و سازمان های مردم نهاد واگذار کرد و در این خصوص با تشکیل جلساتی به این مهم اهتمام جدی داشت تا شاهد خروجی لازم بود.

وی با بیان اینکه گزارش دهی دستگاههای اجرایی و سازمان های مختلف ۲ بخش را شامل می شود، اظهار داشت: این گزارشها مبتنی بر حسب وظایف اداری سازمانی بوده  اما در شرایط خاص و اضطراری و آنچه ضررت دارد، سازمان بالاتر از وظیفه اداری   این مهم را مد نظر قرار دهد.

مرادی با اشاره به شرایط کرونایی کشور و این استان افزود: انتظار بر این است که سازمانهای مرجع صدور مجوزهای تشکل ها و سازو کار عملیاتی استفاده از این فرصت را برای ضرورت های امروزی جامعه تعریف کرده و از آنها کار بخواهند.

وی جلب و جذب کمک های مردم برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: سازمانها و تشکل‌های مردم نهاد با کمترین هزینه و بیشترین علاقمندی و بدون ضوابط اداری فعالیت می کنند که ضرورت کنونی نیز بهره گیری از ظرفیت های این تشکل ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: آگاهی بخشی و اقناع سازی جامعه برای عدم عادی انگاری زندگی در شرایط کرونایی نیز امری مهم بوده که  می توان از طریق سازمان ها و تشکل های  مردم نهاد با زبان مردم با گروههای هدف سخن گفت.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: در این طرح تلاش می شود با قطع زنجیره بیماری شمار مبتلایان کاهش یابد که برای تحقق این امر مهم افزایش تست های کرونایی، نگهداری مبتلایان در قرنطینه و آماده سازی و تجهیز نقاهتگاهها، نیروی انسانی و فراهم کردن تغذیه مد نظر قرار گرفته است.

مرادی افزود: بر این اساس ۴۰ درصد  نقاهتگاهها دراین طرح فعال خواهند بود و  از طرفی طبق آمار ارائه شده ۷۲ درصد آمار فوتی کرونایی استان را سالمندان به خود اختصاص داده اند که شناسایی گروههای هدف و ارائه خدمات لازم می تواند حتی شرایط کرونایی استان را از وضعت کنونی نیز بهبود دهد.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از کمک های سازمان های مردم نهاد برای ماموریت و ضرورت امروز جامعه گفت: به همین لحاظ مدیران دستگاههای متولی که با سازمان و تشکل های مردمی سرو کار دارند تا مدت یک هفته تمامی اقدمات و کارهای انجام شده را در حوزه ماموریتی خود جمع بندی و  ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان خاطرنشان کرد: ساماندهی و هدایت سازمان های مردم نهاد به سمت کمکها و مشارکت های مردمی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر سوق داده شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا