خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

فرماندار آستارا نظارت بهداشتی بر صادرات و ترانزیت مرزی را خواستار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: از زمان آغاز طرح حاج قاسم سلیمانی در آستارا، حدود ۵۰ درصد مردم شهرستان غربالگری شده اند و دستورالعمل های هوشمند، به شکل کامل اجرا شده اما امکانات موجود محدود است و پاسخگوی تمام تقاضاهای درمانی نیست.

وی ادامه داد: ۴۰ درصد بیماران بستری شده در بیمارستان آستارا از شهروندان شهرستان تالش هستند و این امر به تداوم وضعیت قرمز در این شهرستان منجر می شود.

فرماندار آستارا گفت: شهروندان از دورهمی خانوادگی در شب یلدا پرهیز کنند و با توجه به اینکه بیشتر اهالی به تجارت در بازار مشغول هستند باید ترتیبی اتخاذ شود که بازار آستارا بیش از این متحمل ضرر و زیان نشود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم گفت: ۶۲ واحد صنفی در آذرماه به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، با تلاش اتاق اصناف و نیروی انتظامی پلمب شدند.

محسن آهنی افزود: ۱۰۶ هزار ماسک در اجرای طرح غربالگری به شبکه بهداشت و سپاه آستارا تحویل داده شد و با توجه به بسته بودن بیشتر مغازه های شهرستان، تامین تسهیلات ارزان قیمت مهم ترین خواسته بازاریان است.

سرهنگ فردین عباس زاده جانشین فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی ۱۴ هزار و ۵۵۷ خانوار در آستارا غربالگری و ۱۸۷ بیمار مشکوک به کرونا شناسایی شدند و ابتلای ۱۴ نفر از آنها تایید شده است.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا