خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کرونا نیمی از مراکز مهارت‌آموزی خراسان شمالی را از نفس انداخت

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل فرج‌الله راد اظهار داشت: در هشت ماه امسال ۲ هزار و ۷۵۶ نفر در آموزشگاه های آزاد این استان مهارت های مختلف را فرا گرفته اند که این آموزش ها معادل ۴۸۷ هزار و ۷۶۹ نفرساعت بوده است.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته در این بازه زمانی ۶ هزار و ۲۲۵ نفر در آموزشگاه‌های آزاد استان مهارت آموخته بودند.

وی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ویروس کرونا در استان، مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خراسان شمالی در سال جاری،  در چندین نوبت تعطیل شده و بخشی از آموزش های آنها نیز به صورت مجازی انجام گرفته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: در این مدت ۱۱۱ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی به روستاییان استان داده شده و ۵۲۵ نفر از روستاییان استان آموزش‌های فنی و حرفه‌ ای را فراگرفته اند که از این تعداد ۳۰۲ نفر زن و ۲۲۳ نفر مرد بوده اند.

راد، آموزش و ارتقای مهارت روستاییان را از عوامل اساسی و مهم در تقویت و پایداری توسعه روستایی دانست و گفت: به منظور اشتغالزایی، افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی، آموزش روستاییان در اولویت است.

وی اظهارداشت: رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای تقویت مهارت آموزی برای گروه های هدف ساکن در مناطق روستایی مرزی و عشایری است که با مشارکت سایر نهادها در این خصوص تلاش خواهد شد.

وی افزود: تعهد آموزش مهارتی به روستاییان استان در سال جاری ۱۵۰ هزار نفر ساعت بوده است که تاکنون ۷۵ درصد این تعهد، اجرایی شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: با وجود محدودیت های شیوع کرونا، مهارت آموزی با اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای در مناطق روستایی مرزی و عشایری استان ادامه دارد.

در سال ۹۸، کارآموزان این استان سه میلیون و ۹۲۱ هزار و ۸۵۵ نفرساعت آموزش را در مراکز دولتی و یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۵۱۳ نفرساعت آموزش مهارتی در بخش خصوصی گذرانده بودند.

استان خراسان شمالی دارای ۸۶۳ هزار نفر جمعیت است که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

این استان از ابتدای مردادماه گرفتار وضعیت قرمز شیوع کرونا بود که از هفته پیش و با اعمال محدودیت های جدید، به شرایط نارنجی تغییر وضعیت داد.  

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا