خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کرونا مسافران اتوبوسرانی ارومیه را به کمتر از نصف کاهش داد

مهدی مژدهی فر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۳۴۳ دستگاه اتوبوس در ارومیه فعال است که از این تعداد ۲۹۳ دستگاه مربوط به بخش خصوصی بوده و خسارت زیادی در دوران کرونا برای آنان ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: کاهش قابل توجه مسافران، منجر به کاهش درآمدهای رانندگان ناوگان در این وضعیت اقتصادی شده وهمچنین تورم حاکم در قطعات و لوازم یدکی فشار مضاعفی را برای رانندگان ایجاد کرده که باید به این مهم با ارایه تسهیلات حمایتی نگاه ویژه کرد.

رییس سازمان حمل و مقل بار و مسافر شهرداری ارومیه بیان کرد:  با توجه به هزینه بالای نگهداری اتوبوس ها و کاهش درآمد به دلیل کاهش تعداد مسافران نیازمند کمک های دولتی هستیم که در این راستا پیگیر قول مسوولان مبنی بر ارائه لوازم، قطعات و لاستیک به صورت یارانه ا ی هستیم.

مژدهی فر با اشاره به اقدامات مستمر در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار کرد: علاوه بر توزیع ماسک بین رانندگان، ضدعفونی اتوبوس ها نیز به صورت مستمر در سه نقطه از شهر شامل میدان ولایت فقیه، عطایی و پل زیرگذر مدرس انجام می گیرد.

به گزارش ایرنا، ارومیه ۱۱ هزار هکتار مساحت و بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که پیش از شیوع کرونا، روزانه دهها هزار سفر از طریق ناوگان اتوبوسرانی در این شهر انجام می شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا