خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

چهار هزارو ۸۲۹ گروه جهادی سپاه زنجان در مقابله با کرونا مشارکت کردند

سرهنگ عباس بابایی روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی و مدیریت کنترل اپیدمی کووید-۱۹ سالمندان استان افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون سپاه و بسیج استان در تولید و توزیع اقلام بهداشتی و بسته‌های کمک معیشتی به خانواده های آسیب پذیر پای کار بوده است،

این مسوول ادامه داد: بخش از گروههای هدف را سالمندان تشکیل می دهد که طی بازه زمانی یاد شده و با همکاری بسیج  ۶۲ هزار و ۷۷۶ خانوار آسیب پذیر و نیازمند  شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: در این میان با همکاری بهزیستی و کمیته امداد استان نسبت به تعیین و شناسایی خانواده‌های هدف تحت پوشش مبادرت شد.

این مسوول ادامه داد: در مجموع شمار افراد شناسایی شده ۲۱۷ هزار و ۱۶۳ نفر را شامل می‌شود که نسبت به توزیع  بسته های معیشتی میان آنها اقدام شده  است.

بابایی افزود: همچنین حدود ۲۱ هزار بسته کمک معیشتی نیز از مرکز به سپاه استان تحویل و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد و مابقی نیز با مشارکت سازمان و دستگاه های متولی و شهروندان زنجانی انجام گرفت.

وی اظهار داشت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۱۵۷ هزار و ۷۹۹ بسته کمک معیشتی در بین ۶۲ هزار خانوار شناسایی، بسته های غذایی و  ۲۱۷ هزار و ۱۶۳ عدد هم بسته بهداشتی دربین نیازمندان توسط سپاه استان توزیع شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: تاکنون با همکاری بسیج حدود یک میلیون و ۴۲۵ هزار لیتر موادضدعفونی کننده دربخش های مختلف، دربین خانوارهای هدف نیز ۲ میلیون ۳۳۸ عدد ماسک،۲۵۸ هزار دستکش و ۶۵ هزار بسته بهداشتی توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا