خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

همدلی روستاییان جم انبه رودان با نیازمندان در شرایط کرونا

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یکی از مراکز کاملا مردمی است که بنا به مقتضیات روز به ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی مشغول هستند و شیوع کرونا فرصتی شد تا کانون‌ها ظرفیت خود را به جامعه نشان دهند.

کانون فرهنگی هنری حامیان ولایت در مسجد ابوالفضل(ع) روستای جم انبه بخش جغین شهرستان رودان قرار دارد و از کانون های فعال این بخش محسوب می‌شود.

مدیرکانون فرهنگی هنری حامیان ولایت روستای جم انبه بخش جغین شهرستان رودان روز چهارشنبه به رسانه‌ها گفت: این کانون نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود در روستا اقدام به اجرای طرح راهکار کرده است.

ابوذر مسافری با اشاره به ابلاغیه ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور مبنی بر دستگیری از نیازمندان در قالب طرح ملی راهکار گفت: همزمان با آغاز موج سوم شیوع کرونا، گروه همدلی با هدف جذب مشارکت‌های مردمی برای حمایت از نیازمندان در این شرایط در کانون حامیان ولایت تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه همزمان با اپیدمی کروناویروس و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، بسیاری از کسب و کارها تعطیل شد و صاحبان این حرف و مشاغل منبع درآمد خود را از دست دادند، تلاش در راستای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی و تهیه بسته‌های معیشتی را فلسفه شکل گیری این گروه عنوان کرد.

مدیرکانون فرهنگی هنری حامیان ولایت روستای جم انبه بخش جغین افزود: گروه از ۲۱ هر ماه تا یکم ماه بعد از طریق حضوری و یا در فضای مجازی از حقوق بگیران و کسانی که تمکن مالی دارند برای خرید بسته‌های رزاق کمک می‌گیرد.

مسافری ادامه داد: اقلام غذایی اهدایی و همچنین خریداری شده از محل جمع‌آوری کمک‌های نقدی در نخستین فرصت بسته‌بندی و بین نیازمندان روستا توزیع می‌شود.

به گفته وی، مرغ، برنج، روغن، ماکارونی، سویا، عدس، لوبیا، رب گوجه، سیب زمینی و پیاز از جمله اقلام این بسته‌های معیشتی است.

این فعال اجتماعی فرهنگی در رودان با اشاره به توزیع دو مرحله از بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان روستا، گفت: در مرحله نخست پنج بسته هرکدام به ارزش یک میلیون ۵۰۰ هزار ریال و در مرحله دوم هشت بسته هرکدام به ارزش یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال بین نیازمندان توزیع شد.

مسافری اضافه کرد: هم‌اکنون در حال آماده کردن بسته‌های ارزاق برای مرحله سوم هستیم که پس از تکمیل بسته‌ها، بین افراد نیازمند شناسایی شده توزیع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا