خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

ستاد پشتیبانی کرونا در زنجان تشکیل شود

سردار جهانبخش کرمی روز چهارشنبه در جلسه بررسی طرح شهید قاسم سلیمانی استان با تاکید بر اینکه برای پیشبرد بهتر  اقدامات در این طرح ستاد پشتیبانی همانند شرایط جنگی در استان تشکل شود، افزود: در ستاد پشتیبانی جنگ کرونا  نه یک مسوول واحد، بلکه چند نفر از مدیران و دستگاههای متولی امر با برعهده گرفتن مسوولیت در این کار مسائل و اقدامات  را بدقت پیگیری کنند تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.

این مسوول ادامه داد: با نبود چنین ستادی در طرح شهید قاسم سلیمانی کار به جایی نمی رسد و به این مهم باید توجه داشت که تمامی امکانات، پست و مقام ها از آن مردم است و بر این مبنا سهمیه و نیازی که برای هر مسوول اعلام می‌شود تامین شده و به یاری اجرای طرح بشتابد تا همراه و کمک حال بخش درمان کشور در شرایط کرونایی باشیم.

وی  در خصوص مشارکت خیرین در این طرح خاطرنشان کرد: بسیاری از خیرین و تشکل ها خواستار توزیع اقلام و بسته های مختلف بهداشتی و معیشتی در بین  گروههای هدف خود هستند که برای خدمت رسانی و وحدت رویه، این موضوع  بر عهده بسیج واگذار شده است.

 فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر کمک های مختلفی از سوی دستگاههای اجرایی به نام کرونا از مرکز دریافت می‌شود که در واقع  هیچ ارتباطی به این موضوع ندارد و گزارش های متعددی نیز در خصوص خدمات رسانی به گروههای هدف داده می شود که آسیب دیده ناشی از کرونا محسوب نمی شوند.

وی اظهار داشت: بر این  اساس ضروری است توزیع کمک های مردمی برای گروههای هدف از طریق ستاد پشتیبانی جنگ کرونا سامان یابد تا از بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری شود.

کرمی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کرونایی می توان درصدی از اعتبارات دستگاههای اجرایی که پیش از این به مسائل فرهنگی اختصاص می یافت را به این مهم اختصاص داد، افزود: با این منابع می توان در بخشها و کارهای فرهنگی از قبیل عملیات روانی، تولید کلیپ و فیلم،   برای حساس سازی جامعه در وضعیت کرونایی فعالیت کرد.

 فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: عموم مردم همانند دفاع مقدس و صحنه های مهم انقلاب که حضوری فعال داشتند، در شرایط کرونایی  نیز پای کار و وارد میدان عمل شوند و از طرفی عدم استفاده دستگاههای حاکمیتی از این ظرفیت، نتیجه ای نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس فرمانده قرارگاه استانی با بهره گیری از ظرفیت های موجود می تواند طرح را هدایت و مدیریت کند در غیر اینصورت بی توجهی ها می تواند تلفات ناشی از بیماری را افزایش دهد.

 معاون اقتصادی استانداری زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه برای اجرای طرح طی یکماه ۱۶ میلیارد تومان اعتبار اعلام نیاز شده است، گفت: اجرای ۴۰ درصد طرح به میزان ۶ میلیارد تومان و طبق جدول ۶۸ هزار نفر جامعه هدف معادل ۲۵ درصد برای کمک رسانی در طرح شهید قاسم سلیمانی اعلام شده است.

محمدرضا آبی پور افزود: این شاخص اعلام شده در سطح کشور ۱۳.۵ درصد است و این در حالی است که زنجان جزو استان های محروم کشور نیست و رقم یاد شده ماهانه هزینه ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون را در بر می  گیرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا