خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کرونایی‌های کاشان تاکنون مشکلی برای تامین دارو نداشتند

علی اکبر مرتضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با یادآوری رعایت ۹۰ درصدی محدودیت‌های کرونایی توسط مردم و صاحبان مشاغل گروه‌های سه و چهار در کاشان افزود: هر چند دارو برای افراد درگیر ویروس کرونا تامین شده ‌است اما نباید نسبت به شیوع این ویروس کم‌توجهی شود.    

وی ادامه داد: بر پایه وضعیت کرونایی موجود در کاشان، ایستگاه‌های کنترل و بازرسی نیروی انتظامی به طور شبانه‌روزی در محل ورودی‌های اصلی شهرستان از جمله عوارضی کاشان – قم و بالعکس فعال است و در صورت لزوم بر تعداد آنها افزوده خواهد شد.

فرماندار ویژه کاشان با تبیین برخی آمارهای مربوط به کرونا در این شهرستان اظهار داشت: در هفته گذشته سه هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی با کمک جمعیت هلال احمر و نیروی مقاومت بسیج توزیع و ۲۵ درصد مناطق پرتجمع ضدعفونی شد.

مرتضایی افزود: از مجموع ۳۰۵ مورد منطقه آلوده شناسایی شده و آزمایش سریع، ۲۲ آزمایش مثبت کرونا و بقیه منفی بوده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کاشان با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی درخصوص مقابله با این ویروس گفت: فرهنگ‌سازی عمومی اهمیت زیادی دارد، چرا که مردم باید به موضوع کرونا توجه صددرصدی داشته باشند و مقرر شد این مهم با برنامه‌های تولیدی در رسانه‌ها محقق شود.

وی تصریح کرد: در نشست شورای تامین کاشان مصوب شد با توجه به وضعیت کرونایی شهرستان آمادگی لازم برای جلوگیری از برگزاری آیین‌ها در ایام فاطمیه وجود داشته باشد و اینکه در این ایام عزاداری‌ها به طور مجازی برگزار شود.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی، به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد و اکنون وضعیت کرونایی این شهرستان‌ها نارنجی است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا