خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

مهمترین اخبار کرمان در هفته ای که گذشت

برترین رتبه شرکت دانش‌بنیان از کرمان انتخاب شد

 رییس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: شرکت دانش بنیان برافزا کشاورز از واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان است که در برترین های جشنواره پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ به عنوان شرکت فناور برتر کشور توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد.

مسعود ترکزاده افزود: این واحد فناور فعالیت خود را از سال ۸۹ در بخش کشاورزی آغاز کرده و در سال ۱۳۹۰ موفق به رتبه یک دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده است.

رییس پارک علم و فناوری استان کرمان تصریح کرد: واحد تحقیق و توسعه این شرکت تاکنون توانسته است چهار ثبت اختراع و ۳۶ محصول دانش بنیان در حوزه کشاورزی تولید کند.

وی ادامه داد: ۲ اختراع شرکت دانش بنیان برافزا کشاورز کرمان تبدیل به محصول و تمام محصولات دانش بنیان شرکت وارد بازار و تجاری سازی شده است.

جشنواره تئاتر کرمان به کار خود خاتمه داد

سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان شامگاه سه شنبه طی آیینی با معرفی نفرات و گروه‌های برگزیده این جشنواره به کار خود خاتمه داد.

نمایش های این جشنواره از ۲۰ تا ۲۵ آذر در شهرستان‌های کوهبنان، زرند، سیرجان و کرمان برگزار شد و اجراها به به صورت آنلاین و در فضای مجازی پخش شدند.

در این آیین بیانیه هیات داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمان قرائت و اسامی نفرات برگزیده اعلام شد و ۲ نمایش هفت دقیقه، یک نفس سکوت و چاقوی دم کرده شب به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.  

رتبه نخست کرمان در نگهداری راهها

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: این استان با اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته در بخش نگهداری راه ها با بهره گیری از ۴۳۸ هزار تن آسفالت از نظر تناژ، رتبه نخست کشور را کسب کرد.

سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار ۷۰۰ کیلومتر راه آسفالته و یکهزار و ۹۴۰ کیلومتر بزرگراه در استان کرمان وجود دارد افزود: استان کرمان در طول شبکه راه‌ها در رتبه دوم کشور و در احداث بزرگراه‌ها در جایگاه دوم کشور قرار دارد که این راه‌ها با اقدامات مختلف نگهداری می‌شوند.

وی بیان کرد: ۲۳ میلیون تن حمل بار از ابتدای امسال تاکنون جابه‌جا شده که نسبت به سال ۹۸ به میزان پنج درصد افزایش را نمایش می‌دهد و

عمده بار از معادن، سیمان و مواد نفتی استان کرمان بوده است.

قاتل خاموش جان چهار نفر را در زرند گرفت

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان از جان باختن چهار نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در یزدانشهر از توابع شهرستان زرند این استان خبر داد.

سید محمد صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقارن صبح امروز چهارشنبه در پی دریافت گزارش از یک مورد حادثه، یک تیم فوریت های پزشکی به محل در یزدانشهر زرند اعزام شد که پس از بررسی جانباختگان فاقد هر گونه علائم حیاتی اعلام شدند.

وی تصریح کرد: افراد فوت شده همگی اعضای یک خانواده شامل زن و مرد ۳۷ ساله و ۲ کودک پنج و ۶ ساله بوده اند و این مورد جزو حوادث تلخ امسال فوت بر اثر گاز مونوکسید کربن محسوب می شود.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان بیان کرد: در بررسی های اولیه مشخص شده است که نقص در لوله بخار موجب انتشار گاز و فوت این افراد شده است.

۵۰پژوهشگر و فناور برتر استان کرمان تجلیل شدند

 بمناسبت هفته پژوهش و با حضور استاندار کرمان از ۵۰ پژوهشگر و فناور برتر در گروههای دانشجویی و دانشگاهی، معلمان و اساتید، دانش آموزان و دستگاههای اجرایی این استان در دانشگاه شهید باهنر کرمان تجلیل شد.

استاندار کرمان  در این آیین ضمن تبریک هفته پژوهش گفت: اینکه دانشگاه ها چطور دیده و از ظرفیت و نیروی انسانی و دانش دانشگاه برای جامعه استفاده شود بستگی به فرهنگ جامعه دارد و قاعدتا باید توسط مسئولان و دولت ها  این امر ترویج شود  و البته بخش عمده ای از این تعامل به خود دانشگاهها بر می گردد.

 علی زینی وند افزود: دانشگاه ها در طول یکی دو دهه  اخیر بسیار آسیب دیده اند و اگر شفاف بخواهم بگویم تصمیم های خود ما و متولیان در مواقعی حرمت دانشگاه را با چالش مواجه کرده اند.

مرکز مانیتورینگ پنجره واحد مجوزهای کرمان افتتاح شد

مرکز مانیتورینگ پنجره واحد مجوزهای استان کرمان روز پنجشنبه با حضور استاندار و سایر مسئولان دولتی و بخش خصوصی در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید در کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا،  این پنجره ضمن کاهش مراجعات حضوری و حذف مجوزها و مدارک تکراری، شفافیت را برای دریافت مجوزها ارتقا می‌دهد و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان،  ستاد سرمایه گذاری و تیم پشتیبانی پنجره واحد سه ضلع مرکز مانیتورینگ پنجره واحد مجوزهای استان کرمان هستند که امروز پیش از پنجاه و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
 
همچنین در این مرکز ضمن نمایش تمامی داده ها و موانع کسب و کار از جمله انحراف از قانون و موانع تسریع در فعالیت‌ها،  امکان تحلیل زمانی پاسخگویی به استعلام ها نیز ارائه می شود.

 مرکز یاد شده امکان پایش آنلاین فعالیت دستگاه ها را در راستای صدور مجوزهای سرمایه گذاری و استعلامات را فراهم میکند و همینطور از دیگر مشخصات پنل نظارتی مدیران ارشد سازمان ها بر زیرمجموعه خود از این روش محقق می‌شود.

هدف از افتتاح این مرکز ارتقای رتبه کسب و کار استان کرمان و کمک به بخش خصوصی در شرایط دشوار اقتصادی فعلی اعلام شده است.

استاندار کرمان: گردشگری شهداد در سطح جهانی مطرح می‌شود

علی زینی‌وند در جریان بازدید از ظرفیت‌های بخش شهداد در جمع خبرنگاران افزود: منطقه یاد شده، دارای ظرفیت‌های گردشگری بسیار مناسبی در سطح کشور و حتی بین الملل است که باید از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببریم.

وی با اشاره به بازدید از زیرساخت های گردشگری و آشنایی با مشکلات مختلفی از جمله گردشگری، زیرساخت ها، بناها، کشاورزی و ارتباطات و چالش های مردم شهداد و اندوهجرد گفت: این مناطق ظرفیت بسیار مطلوبی برای توسعه دارد و از قبل نیز اقدامات مناسبی در این خطه انجام شده که جای کار بیشتری نیز وجود دارد.

استاندار کرمان تاکید کرد: شهداد ظرفیت های بسیاری در حوزه کشاورزی و گردشگری دارد که طرح های این منطقه با برنامه ریزی اصولی، مراحل اجرایی خود را می‌گذرانند و مقرر شد مسائل را دسته بندی و در قالب یک نشست در محل فرمانداری کرمان با حضور دستگاه های مرتبط، تصمیماتی در سطح استان را به‌سرعت رسیدگی کنیم و مسائل ملی نیز با همکاری نمایندگان رفع شود.

وی بیان داشت: کویر لوت شهرت جهانی و جاذبه های خاصی دارد که در این راستا ظرف چهار سال گذشته اتفاقات بسیار مطلوبی در حوزه بوم‌گردی و احداث هتل ها و زیرساخت های این منطقه رخ داده و بنا به اعلام گردشگران زیباترین سایت را دارد و اتفاقاتی در این منطقه افتاده که آینده آن را منحصر به فرد می‌کند.

محدودیت‌های کرونایی شب یلدا در کرمان افزایش می‌یابد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: محدودیت های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در روز شنبه و یکشنبه هفته آینده به دلیل شب یلدا، افزایش و ساعت کار اصناف کاهش می یابد.

محمدصادق بصیری در نشست ستاد مقابله با کرونا افزود: آمارها نشان می دهد ۵۰ درصد شیوع ویروس کرونا مربوط به دورهمی خانوادگی و ۳۰ درصد مربوط به سیستم حمل و نقل است لذا نگرانی بابت شیوع این ویروس در شب یلدا وجود دارد.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی عنوان کرد: مردم بیرون رفتن های غیرضروری خود را کاهش دهند تا شاهد شکسته شدن سیر نزولی کرونا نباشیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ساماندهی شهرک صنعتی کرمان بزودی ابلاغ می‌شود

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: یکصد میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی شهر کرمان اختصاص یافته که این اعتبار به زودی به استان کرمان ابلاغ می‌شود.

مهدی عبوری روز چهارشنبه در نشست مشترک معاونان وزیر راه و شهرسازی با استاندار کرمان با اشاره به بازدید از مناطق حاشیه ای کرمان افزود: وضعیت منطقه مسکونی شهرک صنعتی کرمان باوجود آلودگی‌ها اسفناک است.  

وی عنوان کرد: برنامه اجرایی ظرف یک هفته برای ساماندهی شهرک صنعتی به وزارت راه و شهرسازی ارائه شود و این وزارت حمایت و کمک‌های لازم را تخصیص می‌دهد.

عبوری تاکید کرد: سکونتگاه غیررسمی شهرک صنعتی کرمان به مرور زمان شکل گرفته است و طرح و برنامه ای جامع و عملیاتی برای بازافرینی این منطقه نیاز است.

طرح زمستانی پلیس در جاده‌های استان کرمان آغاز شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در حاشیه آغازبکار این طرح به رسانه ها گفت: در این طرح ۳۷۰دستگاه راهداری  با تعداد ۴۵۰  نفر نیروی راهداری در ۵۶ راهدار خانه استان مستقر شدندکه و یک هزارو ۲۰ کیلومتر از محورهای برف گیر استان  زیر پوشش خود قرار خواهند داد.

سیدعلی‌ حاج‌سیدعلیخانی افزود: در قالب طرح راهداری زمستانی در ۲۷ نقطه یا گردنه از استان خدمات لازم به مسافران داده می شود.

وی تصریح کرد : امسال طرح ترافیکی زمستان در استان کرمان همراه تمام نقاط کشوربا همکاری تمامی سازمان ها و نهادهای مسئول انجام گرفته است.

استاندار: طرح سه ماه کنترل شدید کرونا در کرمان اجرا می شود

استاندار کرمان روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان گفت: سه ماه باید کنترل شدید در مقابله با شیوع کرونا در شهرستان‌های این استان لحاظ شود تا عید نوروز را با شرایط بهتری در کنار هم جشن بگیریم.

 علی زینی‌وند افزود: تاکید می شود شهرهای دارای وضعیت نارنجی همچنان از ساعت ۹ تا چهار صبح مراقبت‌ها را لحاظ کنند و فعلا این طرح اعمال می‌شود مگر اینکه ملاحظات دیگری در نشست های آینده ارائه شود.

وی گفت: فرمانداران باید طرح شهید سلیمانی را به عنوان یک بسته کامل به صورت دقیق اجرا کنند زیرا وضعیت های فعلی شکننده‌ است.

وی اظهار داشت: برخی اقدامات دستگاه ها در حال قانونی بودن، برای جلوگیری از کرونا انجام نشود لذا با اجرای مصوباتی که برای مردم مشکل ایجاد می کند موافق نیستیم و کارهای اینچنینی با وجود مصوبه قانونی به تاخیر بیفتد و در نقاط اضطرار با مشورت استانداری انجام شود.

۱۸ شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان اهدا شد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: تعداد ۱۸ شی تاریخی با قدمت هزاره سوم و چهارم قبل از میلاد به یگان حفاظت شهرستان کهنوج اهدا شد.

 سرهنگ سیدعلی حسینی در جمع خبرنگاران افزود: این اشیای تاریخی توسط یکی از اهالی شهرستان منوجان به حوزه حفاظتی شهرستان کهنوج اهدا شد که قدمت آنها به هزاره سوم و چهارم قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

وی بیان کرد: اشیای اهدایی شامل پنج کاسه، چهار پیاله و  پنج کوزه سفالی وچهار خنجر مفرغی می‌شود که برای نگهداری به اداره کل میراث‌فرهنگی استان کرمان تحویل داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا