خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ایجاد کانون آلودگی کرونا

مهرزاد لطفی سه شنبه در دویست و سی و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، با تاکید بر ضرورت تداوم مشارکت و همدلی عمومی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت : روزهای پایانی پاییز امسال و در پی محدودیت های اعمال شده در کشور، شاهد کاهش آمارهای ابتلا و جان باختن هموطنانمان در اثر کرونا بوده ایم،   در فارس نیز این شرایط برقرار بوده و این حاصل همکاری و مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است.

لطفی مسوولیت مجموعه بهداشت در حوزه پیشگیری شرایط کنونی را سنگین خواند و اظهار کرد: مهم ترین هدف این روزها حذف هرچه بیشتر چرخه های انتقال بیماری، برای کنترل اپیدمی در استان است.

وی  با تاکید بر اینکه بیماری تنها کاهش یافته و اوج گیری دوباره آن در کمین سلامت جامعه است، گفت: آنچه این تهدید را جدی تر می سازد، بی توجهی ما نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اهمیت اصول پیشگیرانه است؛ چرا که تا ریشه کنی این بیماری فاصله بسیاری وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در طی ۲۳۰ نشست روزانه این ستاد، مهم ترین محور برنامه ها و اقدامات، مبانی علمی و آخرین یافته های مربوط به این بیماری در سطح بین المللی بوده است.

او افزود: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، مهم ترین توصیه هایی که در سطح عمومی مطرح شده است، ضرورت استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از تجمعات است.

لطفی در ادامه به پیگیری روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان پرداخت و از سوی اعضای این ستاد پیرامون بهبود خدمات و افزایش دستاوردهای این طرح در کنترل بهتر بیماری، پیشنهادهایی مطرح شد.

پیگیری چگونگی اجرای مصوبات نشست های پیشین این ستاد، آخرین وضعیت ابتلا در شهرهای مختلف استان، روند نمونه گیری در آزمایشگاه های تشخیصی، نحوه پذیرش و بستری بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها و علت های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

 علی اکبری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در این نشست آخرین وضعیت بستری بیماران مثبت قطعی و دارای علایم کروناویروس در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان را به رئیس دانشگاه اعلام کرد.

بر اساس آخرین گزارش های مربوط به کروناویروس در استان فارس، ۶۷۵ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند.

بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون در استان فارس   ۱۵۹ هزار و ۸۲ مورد  اعلام شده است ،  از این تعداد تاکنون ۱۵۳ هزار و ۵۳۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.

 ۶۷۵ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس اکنون در بیمارستان های استان  فارس بستری هستند که از این تعداد ۱۸۶ بیماربه دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا