خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

زیان پنج میلیارد دلاری ایرباس از لغو سفارش شرکت ایرآسیا

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از مبداء کوالالامپور اعلام کرد،  امانوئل استانلی مدیر بخش آسیا-اقیانوسیه ایرباس ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر ماه) در دیوان عالی کوالالامپور گفت که این شرکت به احتمال زیاد، دچار زیان های قابل ملاحظه ای از لغو  قراردادهای خرید هواپیما می شود.

وی افزود: ایرباس بنابر سفارش ایرآسیا هفت فروند هواپیمای ای ۳۳۰ نئو تولید کرده و یک سفارش ۷۱ فروندی دیگر وجود دارد که در صورت لغو، بر سودآوری ایرباس تاثیر منفی می گذارد.

بر اساس اسناد؛ این شرکت هواپیمایی معادل مبلغ ۱۲ میلیارد دلار شامل پیش پرداخت ساخت و خرید ۱۱۸ فروند هواپیما به ایرباس بدهکار است.

با اجرای مقررات قرنطینه کرونایی در بسیاری از کشورها و تعطیل شدن فعالیت های اقتصادی و گردشگری، بسیاری از شرکت های هواپیمایی به شدت زیان دیده اند.

به دنبال شناسایی گونه جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و افزایش نگرانی‌ها از شیوع شدیدتر این بیماری همه‌گیر در سایر نقاط جهان، بسیاری از کشورهای جهان پروازهای ورودی و بالعکس از انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند.

سهام شرکت هواپیمایی فرانسوی – هلندی «ایرفرانس کی‌ال‌ام» و شرکت اروپایی «گتلینک» روز دوشنبه پس از بسته شدن مرزهای اروپا به روی مسافران انگلیس به‌دلیل نگرانی از شیوع گونه جدیدی از کووید – ۱۹ در این کشور سقوط کرد. 

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا