خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

بیش از ۶ هزار تیم مراقبتی بسیج به درب منازل مراجعه می‌کنند

به گزارش روز سه شنبه سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده  فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ  درباره  خدمات بسیج و سپاه در ایام کرونا و کیفیت اجرای طرح ملی شهید سلیمانی افزود: در زمان موج اول کرونا  درمان و به خصوص پیشگیری محله‌محور در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با تاکید بر اینکه طرح شهید سلیمانی یک طرح ملی است که با مشارکت بین بسیج، سپاه و مجموعه وزارت بهداشت اجرا می‌شود، افزود: در اجرای طرح ملی شهید سلیمانی، سه گروه از تیم‌ها وجود دارد؛ تعدادی از تیم‌های مراقبتی توسط بسیج سازماندهی شده و توسط وزارت بهداشت، آموزش می‌بینند تا ضمن استقرار در مراکز بهداشتی و کمک به کادر درمان، خدماتی را نیز به بیماران ارائه دهند.

سردار حسن زاده با بیان اینکه بالغ بر هزار تیم مراقبتی آموزش‌دیده، در حال خدمت‌رسانی هستند، ادامه داد: گروه دوم، تیم‌های حمایتی هستند که به درب منازل مراجعه می‌کنند و آموزش‌های مورد نیاز تخصصی‌تر را به مردم ارائه می‌دهند؛ این تیم‌ها علاوه بر این آموزش‌ها و توزیع بروشورهای کامل آموزشی که زیر نظر وزارت بهداشت آماده شده‌اند، خدمات دیگری مثل بسته‌های معیشتی و بهداشتی، توزیع غذای گرم و آب میوه بین مراکز بهداشتی و مناطق کم‌برخوردار و نیز توزیع ماسک رایگان را انجام می‌دهند.

سردار حسن‌زاده اضافه کرد: گروه سوم گروه‌های نظارتی هستند که در قالب تیم‌هایی به کمک دستگاه‌های اجرایی مثل وزارت بهداشت می‌آیند و در اماکن عمومی به اجرای کامل پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها کمک می‌کنند.

وی در رابطه با تعداد افراد حاضر در این تیم‌ها نیز گفت: تا به امروز هزار و ۳۱۳ تیم مراقبتی هشت تا ۱۰ نفره، آموزش دیده و فعالیت می‌کنند و ۶ هزار و ۲۸۰ تیم مراقبتی سه نفره هم در حال مراجعه به درب منازل هستند؛ علاوه بر این در بعضی از مساجد، فرهنگسراها و مدارس نیز مراکز جدید بهداشتی ایجاد شده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در ادامه بیان کرد: طرح شهید سلیمانی یک کار کیفی است و به علت متمرکز نبودن مانند طرح‌های کمک مومنانه نمود ظاهری ندارد؛ اما تا امروز به حدود یک‌سوم منازل تهران بزرگ مراجعه شده و حداقل یک ماه تا ۴۵ روز دیگر این طرح سراسری می‌شود و به هر منزل حداقل یک بار مراجعه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا