خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمادگی برای موج جدید بیماری کرونا در فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی صبح چهارشنبه در نشست ستاد بیمار کرونا در فارس با تاکید بر اینکه مردم باید مراقب موج جدید این بیماری در زمستان باشند، گفت: این بیماری خطرناک قابل پیش بینی نیست و تنها با استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی می‌توانیم از سلامت خود و اطرافیانمان مراقبت کرده تا آمار این بیماری در کشور کاهش یابد.

او انتخاب شیوه زندگی سالم و رعایت اصول بهداشتی در خانواده‌ها را در کنترل و مدیریت این بیماری بسیار تأثیرگذار خواند و افزود: درسی که از بحران‌ها می‌توان گرفت، داشتن آمادگی، پیش بینی و انتخاب شیوه زندگی سالم است که این عوامل مهم در تأمین سلامت جامعه و کاهش اضطراب و استرس بسیار مؤثر است.

دکتر لطفی اضافه کرد: گاهی با کوچک‌ترین سهل انگاری و رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی مرتبط با این بیماری، شاهد آسیب دیدن خانواده‌ها و درگیر شدن با بحرانی هستیم که بسیار ناراحت کننده است.

رئیس دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیص کرونا ویروس پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا