خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کشورهای شرق آسیا پروازها از انگلیس را تعلیق کردند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس که ۷۰ درصد از نوع قبل سریع‌تر منتشر می‌شود باعث شده که بسیاری از کشورهای اروپایی آمریکایی و آسیایی از بیم شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را به روی انگلیس ببندند.

ژاپن ورود اتباع خارجی از بریتانیا را ممنوع می کند

رویترز گزارش داد: کاتسانوبو کاتو دبیر و سخنگوی دولت ژاپن روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام ممنوعیت ورود اتباع غیرژاپنی از انگلیس از روز پنجشنبه از مردم ژاپن خواست از سفرهای کوتاه مدت به انگلیس خودداری کنند و همچنین از افرادی که از انگلیس باز می‌گردند خواست خودشان را ۱۴ روز قرنطینه کنند.

کاتو همچنین گفت که دولت ژاپن در حال جمع‌آوری اطلاعات و ارزیابی تاثیر موضوع جهش ویروس کرونا در انگلیس بر مذاکرات تجاری با اتحادیه اروپا و شرکت‌های ژاپنی است.

کره جنوبی و فیلیپین پروازهای انگلیس را به تعلیق درآوردند

در کره جنوبی هم “یون تائه- هو” یکی از مقامات بهداشتی این کشور روز چهارشنبه اعلام کرد که کره جنوبی از بیم شیوع نوع جدید ویروس کرونا ، تمام پروازها از انگلیس را بطور موقت و تا پایان ماه دسامبر به تعلیق در می‌آورد.

در همین حال ، “رودریگو دوترته” رئیس جمهور فیلیپین هم تمام پروازها از کشور انگلیس رابه تعلیق درآورد. سخنگوی رئیس جمهور فیلیپین روز چهارشنبه اعلام کرد که تمام پروازها از انگلیس از روز ۲۴ دسامبر (پنجشنبه ۴ دی) تا پایان ماه دسامبر به تعلیق در می‌آید.

همچنین در همین مدت تمام مسافران ورودی به فرودگاههای فیلیپین از جمله مسافران ترانزیت از ورود به کشور منع خواهند شد.

آماده‌باش در ووهان چین در هراس از ویروس جدید در انگلیس

شهر ووهان چین که بطور گسترده‌ای در سطح جهان به عنوان کانون شیوع کووید-۱۹ شناخته می‌شود ، بار دیگر در هراس از نوع جدید و مسری‌تر ویروس کرونا در انگلیس ، به حالت آماده‌باش درآمده است. مقامات ووهان از سازمان هواپیمایی چین خواسته‌اند که از ورود تمام پروازها از انگلیس جلوگیری کند. این شهر همچنین در حال بررسی توقف پروازهای باری از پایتخت انگلیس در مسیر پروازی جدیدی است که از ماه سپتامبر (شهریور) شروع به کار کرده است.

مقامات ووهان همچنین از کنسولگری انگلیس خواسته‌اند که جابجایی دیپلمات‌ها را به تعلیق درآورد و از دیپلمات‌ها بخواهد که مسافرت خود را به تعویق اندازند.

ووهان که بین ماههای فوریه تا آوریل (بهمن تا اردیبهشت)‌ به مدت ۷۶ روز تحت تدابیر قرنطینه قرار داشت ، از ماه می (خرداد) تاکنون هیچ مورد جدید انتقال یافته محلی کرونا گزارش نکرده است. چین از ماه نوامبر (آبان) الزامات بیشتری برای ورود مسافران از انگلیس اعمال کرده است.

در همین حال شمار زیادی از دانشجویان چینی در دانشگاههای انگلیس سردرگم شده‌اند که آیا باید به کشور خود بازگردند یا در انگلیس بمانند بخصوص که چین هنوز ورود پروازها از انگلیس را ممنوع نکرده است. انگلیس دومین مقصد پرطرفدار برای دانشجویان چینی بعد از آمریکا است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا