خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۴۲۱ نفر مبتلا به کرونا در شیراز جان باختند/کرونا پنهان شده است

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمار مربوط به کرونا ویروس از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۴۱ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس خبر داد.

او بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۵۹ هزار و ۷۶۹ مورد برشمرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۴ هزار و ۵۳۸ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

دکتر همتی در ادامه با اشاره به بستری ۶۴۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن هشت هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به ۲ هزار و ۹۴۹ نفر در استان فارس رسیده است.

آمار تجمعی جان باختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تاکنون

معاون بهداشت دانشگاه در مورد آمار تجمعی جان باختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون اعلام کرد: در این ماه‌ها یک هزار و ۴۲۱ نفر از جان باختگان مربوط به شیراز، ۲۲۷ نفر مردودشت، ۱۰۳ نفر کازرون، ۷۳ نفر آباده، ۶۳ نفر داراب، ۴۶ نفر ممسنی، ۴۳ نفر کوار، ۴۲ نفر اقلید، ۳۸ نفر نی ریز، ۳۶ نفر سپیدان، استهبان و لامرد هر کدام ۳۵ نفر، ۳۲ نفر خرامه، ۳۱ نفر زرقان، ۲۸ نفر خرم بید، ۲۷ نفر فیروزآباد، ۲۶ نفر قیروکارزین، ۲۰ نفر پاسارگاد، رستم و سروستان هر کدام ۱۹ نفر، زرین دشت و ارسنجان هر کدام ۱۸ نفر، ۱۷ نفر بوانات، ۱۳ نفر بیضا، کوهچنار و مُهر هرکدام ۹ نفر، ۵ نفر فراشبند و بختگان و سرچَهان نیز هر کدام یک نفر بوده است.

او با اشاره به اینکه شهرستان‌های یاد شده از جمله شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هستند، گفت: دیگر آمار جان باختگان استان فارس مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بوده است.

دکتر همتی با تاکید بر ضرورت مراقبت مردم در موج بعدی این بیماری در فصل زمستان، یادآور شد: بیماری کووید ۱۹ پنهان شده، اما به هیچ عنوان از بین نرفته و در جامعه در حال گردش است.

او از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند تا شاهد کاهش بیشتر این آمار باشیم

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا