خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اجرای طرح «ناظران سلامت» هلال احمر درشهرضا آغاز شد

سید حسام سجادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اجرای طرح «ناظران سلامت» با همکاری اعضای جوان و داوطلبان در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان برای بازرسی از اصناف و تذکر لسانی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان آغاز شد.

وی بیان داشت: حضور در ادارات، مراکز ارائه خدمات عمومی مردمی برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی مراکز بهداشت، ارائه آموزش‌های عمومی به کسبه و ارائه گزارش روزانه نظارتی به ستاد و مراکز بهداشت شهرستان‌ها از تعهدات هلال احمر در اجرای این طرح است.

سرپرست هلال احمرشهرستان شهرضا اضافه کرد: این داوطلبان درصورت مشاهده رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک و مواد ضدعفونی و نبود فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی اصناف و مشاغل مجاز هستند که به آنها تذکر لسانی بدهند.

سجادی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۲۰ نفر از جوانان و نجاتگران هلال احمر شهرضا با شبکه بهداشت همکاری دارند، افزود: این افراد در قالب تیم‌های ۲ نفره نظارتی در محله‌های شهر و در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه اصناف و بازاریان فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه این طرح در مقاطع مختلف و براساس پیشرفت و شیوع بیماری تا پایان فصل زمستان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز هدف دیگر جمعیت هلال احمر بوکان از اجرای این طرح میان اصناف است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا