خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای بیش از۴۰ درصد پرستاران کرمانشاه به ویروس کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا مرادی ظهر امروز در مراسم تجلیل از پرستاران استان در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب و گرامیداشت مقام پرستار، اظهار کرد: کارهای پزشکی یک کار تیمی است که نقش پرستاران در بخش درمان بسیار مهم است.

وی به جان گذشتگی پرستاران در خدمات رسانی به بیماران کرونا اشاره کرد و افزود: در گذشته نقش پرستاران تحت الشعاع کار پزشکان قرار می‌گرفت اما با شیوع این ویروس، نقش و ایثارگری پرستاران و علی الخصوص پرستاران تخصصی در بخش‌های آی سی یو، روان، اتاق عمل و… به عنوان افرادی که در پشت جبهه کمک دهنده هستند، بسیار حائز اهمیت و پر رنگ تر شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ پرستار در استان مشغول خدمات رسانی به بیماران هستند، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون هزار و ۴۸۳ پرستار در کرمانشاه به کرونا مبتلا شدند و ۶ پرستار نیز شهید شدند.

مرادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها پرستاران را مورد تقدیر قرار داده و آنها را فرشتگان رحمت الهی نامیدند، به کار مضاعف پرستاران استان به دلیل کمبود نیروی پرستار اشاره کرد و افزود: از مجموع تعداد پرستاران استان ۱۰ درصد شرکتی، ۳۵ درصد طرحی و بقیه پیمانی هستند، این تعداد با توجه به وضعیت شغلی خود اطمینان خاطری برای ادامه کار ندارند.

وی از استخدام سه هزار پرستار در سراسر کشور خبر داد و افزود: در استان هزار دانشجوی پرستاری در دانشگاه‌های کرمانشاه و سنقر در حال تحصیل هستند، ۱۲۰ پرستار فارغ التحصیل شدند، ۲۰ پرستار در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شدند و ۲۰۰ پرستار نیز در طرح شهید سلیمانی به دانشگاه علوم پزشکی کمک کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا