خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ردیابی بیماران کرونایی با اجرای طرح محله محور

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در بازدید از طرح شهید سلیمانی در شرق تهران، با اشاره به پیچیدگی‌های اجتماعی، جغرافیایی و شهری استان تهران، اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی را در استان تهران مطلوب توصیف کرد و گفت: همدلی و همگرایی کادر بهداشت و درمان و نیروهای بسیج، مهم ترین عامل موفقیت طرح حاج قاسم سلیمانی در محلات شهر تهران برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا عنوان کرد.

زالی با بیان اینکه هویت محلات شهر تهران، وضعیت متفاوتی نسبت به سایر شهرها دارد، گفت: هویت محلات تهران وضعیت محلات را از نظر اجتماعی و فرهنگی با یکدیگر متمایز می‌کند و از این رو ابتکارات اجتماعی در هر محله باید با در نظر گرفتن مختصات اجتماعی و فرهنگی آن محله باشد.

وی، وجود ۲۲ منطقه و ۳۷۰ محله را در استان تهران مستلزم برنامه ریزی دقیق و مدون برای اجرای طرح‌های اجتماعی همچون طرح شهید سلیمانی عنوان کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، تاکید کرد: طرح محله محور شهید سلیمانی به عنوان طرحی گسترده، پیوسته و مانا باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا در طولانی مدت می‌تواند در همه ابعاد به عنوان یک راهبرد اجتماعی قابل اعتنا باشد.

زالی، طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی را دارای ظرفیت‌های فراوان برای محرومیت زدایی، فقرزدایی و افزایش سواد سلامت در استان تهران دانست.

وی با بیان اینکه منطقه ۴ پرجمعیت‌ترین منطقه استان تهران است که تراکم جمعیتی قابل توجهی دارد، گفت: این منطقه یکی از نقاط داغ کرونا است و به همین دلیل به عنوان پایلوت اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی انتخاب شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی می‌تواند نقش بسزایی در بیماریابی، ردیابی بیماران و همچنین کاهش بار بیمارستان‌ها داشته باشد، تصریح کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ می‌تواند تحولی در استان تهران را رقم بزند.

زالی با اشاره به شکل گیری طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: همدلی شکل گرفته بین نیروهای بسیج و کادر بهداشت و درمان در طرح محله محور شهید سلیمانی، می‌تواند در اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت نیز راهگشا باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا