خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

یک‌هزار و ۵۱۲ بیمار کرونایی در استان مرکزی رهگیری شدند

سید«شهریار حسینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این رهگیری از سوی ۳۳۵ تیم مراقبتی با یک‌هزار و ۲۴۹ عضو بسیجی، هلال احمر، مراقبان سلامت، بهورزان و داوطلبان از ۱۵ آذرماه تاکنون در استان مرکزی عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: ۸۰۰  تست سریع کرونا نیز در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی انجام شد که ۸۵ مورد آن مثبت و ۲۵۰ نفر هم به مراکز منتخب بهداشتی استان معرفی شدند.

مدیرگروه شبکه ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج، هلال احمر و به‌صورت محله‌محور و بر مبنای تست کرونا و غربالگری مستمر انجام می‌شود.

حسینی افزود: چهار هزار و ۳۴۱ خانواده نیز ۶۴۰ میلیون ریال بسته حمایتی در استان در اجرای طرح شهید سلیمانی در بخش حمایتی دریافت کردند.

وی اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۰۹ بازرسی مشترک از مراکز عرضه و فروش مواد غذایی در استان انجام شد که منجر به یک هزار و ۲۰۵ اخطار، ۱۳۰ مورد مهرو موم و ۶۶۳ مورد گندزدایی منازل بوده است.

مدیرگروه شبکه ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۶۰۷ تیم نظارت در طرح شهید سلیمانی در استان فعال است که شامل ۱۸۰ نفر از بخش سلامت استان، ۲۷۷ بسیجی و  ۷۹ داوطلب است.

حسینی افزود: بخش سلامت استان نیز ۱۰ هزار و ۷۱۵ بازرسی از مراکز خرید و فروش استان در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را بازرسی کردند.

مدیرگروه شبکه ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تیم نظارتی برای تشدید نظارت بر عملکرد اصناف و بازدید از آن‌ها و نیز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌ویژه از سوی عرضه‌کنندگان مواد غذایی تشکیل شده است.

بر اساس اعلام «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در شبانه روز منتهی به ظهر سوم دی ۱۳ماه جاری بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۲۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۵ نفر بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به  یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴ نفر رسید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا