خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رسانه یکی از ستون‌های اصلی مدیریت و کنترل بحرانها است

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مصطفی محمدی روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری مهر، گفت: خبرگزاری مهر در انعکاس اخبار دانشگاه علوم پزشکی همیشه تلاش کرده و امروز هم در شرایط کرونایی با تمام توان فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز بیماری کرونا زندگی را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: امروز باید رسانه‌ها در خصوص فرهنگ سازی رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مدیریت لازم را داشته باشند.

مدیررروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، بر لزوم توجه جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص مدیریت بحران، بخصوص در شرایط بیماری کرونا در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید متناسب با شرایط کرونایی جامعه برنامه‌های خود را مدیریت کنند.

محمدی با بیان اینکه در ارتقای پروتکل‌های بهداشتی مردم رسانه‌ها بسیار تاثیر گذار هستند، تاکید کرد: رسانه‌ها باید اعتماد مردم را جلب کنند.

وی بر حضور فعال رسانه‌ها در شورای اطلاع رسانی تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها در تمام بحران‌ها کنار علوم پزشکی هستند و امروز هم در شرایط کرونایی همراه خوبی برای علوم پزشکی هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه مطالب منعکس شده توسط رسانه‌ها نشان می‌دهد که خبرنگاران دغدغه مردم را دارند، تصریح کرد: کادر درمان در جبهه مقابله با کرونا قرار دارند و باید تمام دستگاه‌های اجرایی به نحوی این نهاد بهداشتی و درمانی را همراهی کنند.

محمدی افزود: رسانه‌ها در اجرایی شدن برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بسیار همراه هستند و ما مدیون رسانه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه بحران بدون رسانه‌ها قابل کنترل نیست، افزود: رسانه یکی از ستون‌های اصلی مدیریت و کنترل بحرانها است و اگر صداقت هم نداشته باشد خود یک بحران است ولی رسانه‌های استان با صداقت قلم فرسایی می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، بر تقویت آموزش در خصوص پیشگیری از کرونا در استان تاکید کرد و افزود: آموزش باید تمام دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار گرفته و کیفیت لازم را داشته باشد.

محمدی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کاهش یافته است، گفت: مردم بدانند کرونا تمام نشده و باید بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا