خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

ثبت رکورد تازه شیوع کرونا در کره جنوبی؛ تشدید فاصله‌گذاری

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رویترز ، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری کره اعلام کرد که تا پنجشنبه شب یک هزار و ۲۴۱ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است که این بالاترین رقم روزانه ابتلا به این بیماری است که تا کنون ثبت شده است. میزان ابتلای روزانه به کرونا در کره جنوبی در چند هفته گذشته در حول و حوش حد نصاب یک هزار مورد بوده است اما دولت بنا به نگرانی‌های اقتصادی ، دربرابر اعمال شدیدترین تدابیر کنترلی سطح-۳ حداقل برای منطقه سئول مقاومت کرده و تاکید کرده که این آخرین راهکار است.

محدودیت‌های سطح-۳ ضرورتا به معنی قفل شدن چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا خواهد بود که مطابق آن ۱.۲ میلیون کسب و کار دیگر بسته خواهد شد و تنها اجازه حضور کارکنان ضروری داده خواهد شد.

مقامات بهداشتی شیوع کرونا در یکی از بیمارستان‌های سئول را علت افزایش شمار روزانه ابتلا می‌دانند و گفته‌اند که روز یکشنبه در جلسه‌ای درباره تشدید احتمالی محدودیت‌ها و مقررات فاصله‌گذاری تا سطح-۳ را بررسی خواهند کرد. در یک زندان در شرق سئول ۴۷۸ زندانی و ۲۰ تن از کارکنان زندان به کرونا مبتلا شده و ابتلای ۲۸۸ نفر دیگر هم روز پنجشنبه تایید شد.

این در حالی است که خیابان‌های اطراف کلیساها  که شرایط عادی مملو از خودرو و مردم بود اکنون خالی شده و مراسم‌های کریسمس بطور آنلاین برگزار می‌شود. در این هفته محدودیت‌های جدیدی از جمله ممنوعیت تجمع بیش از چهار نفر اعمال شده و همچنین فعالیت‌های مرکز اسکی و گردشگری تعلیق شده است. روز پنجشنبه بیش از ۱۱۸ هزار تست کرونا در سطح کشور انجام شد . مقامات از هفته گذشته تست کرونا را برای شناسایی بهتر منشاء‌های آلودگی افزایش داده‌اند.

بنا بر آمار سازمان کنترل و پیشگیری بیماری تا کنون ۵۴ هزار و ۷۷۰ نفر در کره جنوبی به کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۷۷۳ نفر جان باخته اند.

در حالی که شیوع کرونا در کره جنوبی بار دیگر اوج گرفته است ، مدارس سئول از روز سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه به مدت یک ماه تعطیل شد و مقامات از مردم خواستار رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی شده‌ و نسبت به تشدید محدودیت‌ها هشدار دادند. در همین حال ، “یون تائه- هو” یکی از مقامات بهداشتی این کشور روز چهارشنبه اعلام کرد که کره جنوبی از بیم شیوع نوع جدید ویروس کرونا ، تمام پروازها از انگلیس را بطور موقت و تا پایان ماه دسامبر به تعلیق در می‌آورد. شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس که ۷۰ درصد از نوع قبل سریع‌تر منتشر می‌شود باعث شده که بسیاری از کشورهای اروپایی آمریکایی و آسیایی از بیم شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را به روی انگلیس ببندند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا