خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶ شهر اصفهان در وضعیت نارنجی کرونا/ شهر قرمز نداریم

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی شهرستان‌های استان اصفهان در زمینه شیوع کرونا، اظهار کرد: با توجه به اعلام وزارت بهداشت رنگ بندی شهرستان‌های استان اصفهان از روز شنبه ۶ دی ماه اعلام شده است.

وی با بیان اینکه در فرمول محاسباتی رنگ بندی بروز موارد مثبت و منفی در بیماران بستری در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: این محاسبه با ضرایب خاص و فرمول پیچیده انجام می‌شود و لزومی به محاسبه محلی ندارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه خوشبختانه شاهد شیب ملایم کاهش مبتلایان و بستری بیماری کرونا در اصفهان هستیم، ادامه داد: در حال حاضر ۶ شهرستان استان در وضعیت نارجی و ۱۸ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

وی گفت: بر این اساس وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های اصفهان، خمینی‌شهر، شهرضا، فلاورجان، کاشان و نطنز در وضعیت نارنجی هستند.

نجیمی تصریح کرد: شهرستان‌های آران و بیدگل، اردستان، برخوار، بویین میاندشت، تیران، چادگان، خوانسار، خور و بیابانک، دهاقان، سمیرم، شاهین شهر، فریدن، فریدونشهر، گلپایگان، لنجان، مبارکه، نائین و نجف آباد نیز در وضعیت زرد کرونا هستند.

وی با بیان اینکه هنوز هیچ‌یک از شهرستان‌های استان اصفهان در وضعیت سفید نیستند، اضافه کرد: از شهروندان می‌خواهیم همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا