خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کاهش ۶۰ درصد آمار بستری‌های کرونا در بیمارستان امام رضای تبریز

دکتر مسعود فقیه دینوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آمار مراجعان به اورژانس بیمارستان یکهزار تختخوابی امام رضا نیز در ۲هفته گذشته ۵۰درصد کاهش یافته است. 

وی افزود: بر این اساس در همین مدت کل بستری بیمارستان بیش از ۵۰درصد کم شده و تعداد فوتی ها نیز کاهش محسوس یافته، ضمن اینکه برخی از بخش های تخصصی بیمارستان نیز بازگشایی شده است. 

دینوری با اشاره به رفع مشکل کمبود اکسیژن در بیمارستان امام رضا نیز که در حدود یک ماه پیش رسانه ای شده بود، گفت: اکسیژن مورد نیاز بیمارستان با تدابیر رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مسوولان نظارتی و امنیتی و مدیریت کلان آذربایجان شرقی در حال حاضر به کل رفع شده است.

وی تاکید کرد: کاهش بستری بیماران کرونایی حاصل رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم است که باید استمرار یابد، زیرا در غیر این صورت شاهد شیوع و اوج مجدد بیماری خواهیم بود. 

به گزارش ایرنا، بیمارستان یکهزار تختخوابی امام رضا (ع) تبریز، کانون اصلی پذیرش، بستری و درمان بیماران مبتلا به کویید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز بوده و بار اصلی مدیریت این بیماری را در آذربایجان شرقی به دوش می کشد. 

پیش از آغاز اجرای طرح محدودیت های کرونایی، مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اعلام کردند که ظرفیت های تخت های بیمارستانی آذربایجان شرقی برای پذیرش بیماران کرونایی پر است. 

حال با اجرای این طرح، بارقه های امید به کاهش شمار مبتلایان و به تبع آن بستری ها و فوتی های کرونا در آذربایجان شرقی ایجاد شده است، به ویژه اینکه بنا بر اعلام مسوولان ارشد استان ۹۵ درصد مردم و اصناف محدودیت ها را رعایت می کنند. 

آذربایجان شرقی در چند ماه اخیر از نظر شیوع کرونا وضعیت قرمز داشته که با اعمال محدودیت های هوشمند کرونایی این وضعیت به زرد و نارنجی تبدیل شد و تعداد بستری های نیز از یکهزار و ۷۰۰ نفر به کمتر از یکهزار نفر کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا