خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اروپا قربانی اصلی «کرونای انگلیسی» است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، پروفسور «نیل فرگوسن» عضو گروه مشاور تهدیدات نوظهور ویروس‌های تنفسی، زیرمجموعه‌ای از گروه مشاوران دانشمند در امور اضطراری، با اعلام این موضوع که گونه جدید کرونا بیشتر در اروپا دیده شده است، گفت: این ویروس اکنون همه‌جا سرایت کرده است.

او که با تماس ویدیویی در جلسه مجلس انگلیس حاضر شده بود به نمایندگان کمیته دانش و فناوری گفت: این واقعیت که در دانمارک ۱۰ مورد ابتلا به گونه جدید ویروس کشف شده است، با توجه به اینکه کشوری به کوچکی دانمارک نرخ سرایت تقریباً پایینی دارد، به نظر من حاکی از آن است که تقریباً به قطع در حال حاضر گونه جدید ویروس به اکثر کشورهای اروپایی سرایت کرده است.

فرگوسن که بعد از نقض قوانین فاصله‌گیری در اجتماع در دوران اولین قرنطینه، مجبور به استعفا از گروه مشاوران دانشمند در امور اضطراری شد، افزود: مدارس اکنون تعطیل شده‌اند و ما در وضعیتی نزدیک به تعطیلی کامل کشور قرار داریم.

بر اساس این گزارش، گونه جدید ویروس احتمالاً از فردی در شهر کنت شروع شده است و امکان دارد به دلیل «اشتباهات اتفاقی» هنگام تکثیر ویروس رخ داده باشد.

کشورهای فرانسه و لبنان نیز جزء آخرین کشورهایی بوده اند که از مشاهده کرونای انگلیسی خبر داده اند. به گفته مقامات لبنانی و فرانسوی این بیماری از طریق افرادی که از انگلیس وارد این کشور شده اند منتقل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا