خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند بیماری کرونا در استان ایلام نزولی است

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه در پنجاهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری ایلام با اعلام این مطلب که مردم به عنوان شهروندان همراه و فهیم، بازاریان، مدیران، کارکنان باید نقش موثر خود را در پیشگیری از ابتلا به کرونا و قطع زنجیره انتقال ویروس کماکان ایفا کنند، تصریح کرد: هرچند بخش عمده‌ای از ممنوعیت‌ها برداشته شده ولی باید در رفتارهایمان کماکان محدودیت‌ها را لحاظ کنیم.

وی تصریح کرد: در کنار استفاده اصولی از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از ورود به تجمعات مخصوصاً در فضاهای بسته و بدون تهویه و شستشوی مکرر دست‌ها باید در اولویت قرار بگیرد.

استاندار ایلام با اشاره به طرح گام چهارم مهار ویروس کرونا «طرح شهید سلیمانی» و تقدیر ازدست اندرکاران طرح، بیان کرد: سلامت مردم یک موضوع اساسی است و همگرایی تمام دست اندرکاران طرح بشدت مورد انتظار است.

استاندار ایلام روند بیماری کرونا در استان را نزولی خواند و گفت: به رغم زرد شدن وضعیت است، این دلیلی برای رها شدن شرایط نیست و باید تا پایان چرخه ویروس وضعیت را تثبیت کنیم.

وی فعالیت ادارات در شرایط زرد را دو سوم اعلام کرد و اضافه کرد: دستگاه‌های خدمات رسانی طبق معمول با تمام توان پای کار هستند ودالبته مدیران در اعمال دورکاری معتدل باشند.

وی از ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب الی ۴ صبح خودروهای شخصی خبر داد و گفت: دورهمی ها و تجمعات خانوادگی کماکان باعث شیوع ویروس و ابتلای به این بیماری است که باید مراقبت جدی شود.

وی در بخش مهم دیگری از سخنان خود بر استمرار و اعمال نظارت‌ها بهداشتی در مناطق مرزی استان تاکید کرد و افزود: از فرمانداری مهران می‌خواهیم نظارت‌ها را دقیق و بدون مماشات با توجه به خبرهایی مبنی بر جهش ویروس در برخی کشورها اعمال کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های صاحبان رسانه و صداوسیمای ایلام در اقناع سازی افکاری عمومی خواستار تقویت طرح مهم شهید سلیمانی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا