خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

کنگره آمریکا درباره بسته مالی حمایتی برای شهروندان تصمیم می‌گیرد

به گزارش روز شنبه ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز؛ پلوسی دمکرات این سخنان را پس از مخالفت جمهوریخواهان مجلس نمایندگان با طرح دمکراتها برای افزایش مبلغ پرداختی در طرح حمایتی تصویب شده از ۶۰۰ دلار به ۲ هزار دلار بیان کرد.

پلوسی افزود: مجلس نمایندگان دوشنبه نشست تشکیل خواهد داد تا در باره طرح تک حزبی ما در باره افزایش مبلغ پرداختی به ۲ هزار دلار تصمیم بگیرد. رای مخالف به این طرح نادیده گرفتن دشواری هالی مالی خانواده ها و خودداری از پرداخت کمک مورد نیاز آنها خواهد بود.

نمایندگان در این نشست همچنین در باره رد وتوی طرح بودجه سالانه دفاعی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری نیز رای گیری خواهند کرد.

شکست رای گیری روز پنجشنبه مجلس نمایندگان، تازه ترین فصل از رشته تلاش های این نهاد برای تصویب بسته حمایتی به منظور کمک اقتصادی در دوره همه گیری فلج کننده و فروپاشی اقتصادی پس از آن بود.

ترامپ مصوبه های بودجه پایان سال و بسته حمایتی کووید ۱۹ را به علت داشتن بندهای نامرتبط بسیار زیاد و تنگ نظری بسیار در باره پرداخت کمک مالی به شهروندان طبقه متوسط آمریکا، رد کرد.

بسته حمایتی ۹۰۰ میلیارد دلاری مصوبه کنگره، شامل رشته پرداخت های مستقیم و کمک مالی به شهروندان بیکار، خانواده ها و کسب وکارهایی است که در دوره همه گیری دچار دشواری های مالی شده اند.

ترامپ در پیام توئیتری این کمک ۶۰۰ دلاری را بسیار اندک دانست و گفت که باید به مجردها ۲۰۰۰ دلار و زوج ها ۴۰۰۰ دلار پرداخت شود و در پیام توئیتری روز شنبه نیز بر این خواسته تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا