خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند ابتلا به بیماری کرونا در زنجان کاهش دارد

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون دراستان زنجان ۱۱۲ هزار نمونه برداری انجام گرفته است، گفت: ۱۵۰ هزار نفر به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون تست کرونای ۴۱ هزار و ۵۶۵ نفر دراستان زنجان مثبت بوده است، اظهار کرد: طی دی ماه شاهد نزولی بیماران سرپایی و بستری در مراکز درمانی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از روند کاهشی بیماران کرونایی در استان خبر داد و گفت: آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی های بیماران کرونایی در استان زنجان رو به کاهش است.

قزلباش با بیان اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شهرستانهای ابهر، سلطانیه و طارم خوب است، تاکید کرد: باید تقویت پروتکل‌های بهداشتی در کل استان تقویت و حفظ شود.

وی ابراز داشت: براساس آمارها دورهمی ها و تماس با فرد مبتلا علت بیشتر مبتلایان به کرونا در استان است، لذا باید از هر گونه دورهمی جلوگیری شود تا شاهد نزول بیشتر این بیماری در استان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: اگر بهداشت فردی و اجتماعی در استان تقویت نشود شاهد روند صعودی بیماری کرونا در بهمن ماه در استان خواهیم بود.

قزلباش تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان در آبان ماه را ۱۰۲ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد این بیماران در آذرماه به ۶۷ نفر رسید و در دی ماه به ۳۳ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: باید زدن ماسک در استان به قدری تقویت شود تا شاهد روند افزایشی این بیماری در استان نباشیم تا بتوانیم بستری‌ها را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه ۱۴ درصد بیماران کرونایی در ای سی یوها بستری هستند، یاد آورشد: بیشتر بیماران بستری در کرونا حال بدی دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا