خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فضاسازی محیطی برای مراسم ایام فاطمیه در زنجان ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، خدابخش مرادی نافچی شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه محدودیت کرونایی در استان زنجان طی آذرماه توفیقات خوبی را به دنبال داشت، گفت: این مهم باعث شد تا بستری‌های کرونا به هزار و ۶۰۰ نفر و فوتی‌ها به ۱۵۵ نفر نرسد.

وی اظهار کرد: محدودیت‌های تردد در شهرهای قرمز استان باعث شد تا شاهد کاهش بیماری کرونا در استان باشیم و باید این مهم تقویت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: باید مردم در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند تا این بیماری افزایش پیدا نکند.

نافچی با بیان اینکه ایام فاطمیه، سالگرد شهادت شهید سلیمانی و دهه بصیرت نزدیک است، تاکید کرد: هر خانه یک بیت‌الزهرا باشد تا هم مراسم‌ها برگزار و هم دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی با بیان اینکه برای مناطق زرد هم پروتکل‌های بهداشتی خاصی تدوین خواهد شد تا برنامه‌های عزاداری برگزار شود، افزود: امسال در مراسم فاطمیه همانند ایام محرم هیچ‌گونه دسته‌روی در استان زنجان نخواهیم داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به توجیه و اقناع سازی هیئت‌های مذهبی، مادحین و مبلغان وضعیت کرونایی را تبیین کنند، گفت: در مناطق قرمز و نارنجی برنامه‌ها به صورت مجازی خواهد بود.

نافچی بر لزوم فضا سازی محیطی برای مراسم فاطمیه در استان تاکید کرد و گفت: امسال همانند سال‌های گذشته تبلیغات محیطی برای مراسم فاطمیه در استان انجام می‌شود ولی نباید مردم را به جلسه روضه و عزاداری حضوری دعوت کرد.

وی ابراز کرد: در ایام شهادت شهید سلیمانی باید برنامه‌ها در معرفی این شهید بزرگوار متمرکز شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا