خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

نظارت جدی بر رعایت محدودیت‌های ابلاغی وظیفه مهم دستگاه‌ها است

خدابخش مرادی نافچی شامگاه شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با  ویروس کرونا که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، در صورت عدم اجرای محدودیت های کرونایی در آذر ماه امسال شمار مبتلایان و حتی فوتی ها افزایش می یافت، افزود: بر این اساس امروز باید ۱۵۵ مرگ و یک هزارو ۶۰۰ بستری بیشتر رخ  می داد و تبعات ناخوشایندی را به دنبال داشت.

این مسوول با بیان اینکه دستگاه های متولی امر به شرایط کرونایی فعلی توجه بیشتری داشته باشند، ادامه داد: هر چند وضعیت کنونی کرونایی استان مطلوب است اما باید این مهم را حفظ کرد و در ستاد ملی کرونا نیز تغییر وضعیت از نارنجی به زرد و از زرد به سفید مد نظر قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در صورت بروز وضعیت قرمز کرونایی در شهرهای نارنجی در ارزیابی ملی و مردمی نمره بالایی داده نخواهد شد و بر این مبنا فرمانداران، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی استان بحث نظارت، بازرسی و رعایت پروتکل ها  را بیش از گذشته جدی بگیرند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان  ادامه داد: بطور مشخص در این حوزه به وضعیت کرونایی حال حاضر شهرستان های ابهر و خرمدره، خدابنده و طارم  تاکید بیشتری شده و در این راستا فرمانداران جلسات و قرارگاه عملیاتی کرونا را فعال تر کنند و اقدامات مداخله ای جدی را در هفته پیش رو مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: در این خصوص چهار کمیته پشتیبانی تشکیل و وظایفی در حوزه تامین اقلام و تجهیزات به معاونت اقتصادی، تامین خودرو و نیروی انسانی نیز از سوی معاون منابع انسانی، اعتبارات سازمان مدیریت و  برنامه ریزی و اطلاع رسانی بر عهده حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی قرار داده شده است.

مرادی  در ارتباط با موضوع نقاهتگاهها نیز افزود: در فرمت مربوطه وظایف دستگاههای متولی امر مشخص شده و در این میان مدیران عضو ستاد به بخشنامه ابلاغی توجه داشته باشند و  فرمانداران در شهرستان ها نیز با مدیران مربوطه جلساتی برگزار کنند که در صورت عدم تمکین تذکر داده و سپس به مرکز اطلاع داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: موضوع تامین خودرو نیز به دستگاههای اجرایی به عنوان تکلیف قانونی اعلام شده و در صورت بی توجهی به این موضوع مدیر مربوطه در کمیته رصد نارضایتی اجتماعی دعوت و مراتب نارضایتی نیز اعلام خواهد شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در خصوص اقناع پذیرش بیماران در نقاهتگاه ها نیز گفت: علوم پزشکی استان در این خصوص و با رویکرد تشویقی طرحی تهیه و در جلسه مطرح و از طرفی با حضور کارشناسان استودیو سلامت این مهم نیز تبیین شود.

وی اظهار داشت: موضوع نقاهتگاه ها به تمامی شهرداران اعلام شده که تلویزیون و بیلبوردهای شهری در اختیار طرح شهید سلیمانی با هدف اقناع سازی قرار داده شود و دهیاران نیز حساسیت لازم را ایجاد کنند.

مرادی به در پیش بودن مناسبت های متعدد از قبیل دهه بصیرت، سالروز شهادت شهید قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه اشاره و خاطرنشان کرد: طبق تصمیم های اتخاذ شده از سوی ستاد ملی کرونا این مناسبت ها با تببین عالمانه و مدبرانه بصورت مجازی برگزار خواهد شد اما تبلیغات شهری نمود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا