خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

هلال احمر گیلان افزون بر ۲ هزار بسته کمک معیشتی توزیع می کند

سیاوش غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توزیع این میزان بسته های کمک معیشتی از جمله برنج، روغن مایع، ماکارونی، انواع کنسروجات و حبوبات از فردا “دوشنبه” به صورت همزمان در ۱۶ شعبه جمعیت هلال احمر استان گیلان برای توزیع بین متاثران از کرونا تحویل داده می شود.

وی بیان داشت: ارزش ریالی این بسته ها در مجموع هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است که از محل کمک های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان و متاثرین از کرونا تامین شده است.

غلامی در ادامه با اشاره به تشکیل بانک امانات پزشکی هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم درگیر ویروس منحوس کرونا هستند و نیاز به کپسول اکسیژن و دیگر تجهیزات پزشکی مرتبط دارند، بانک امانات پزشکی این جمعیت شعب هلال احمر استان تشکیل شده که در راستای توزیع کمک بسته های معیشتی، ۲ کپسول اکسیژن، ۲ دستگاه مانومتر، ۲ دستگاه پالس اکسیمتر و ۲ دستگاه ماسک اکسیژن به شعب تعلق گرفته است.

وی خواستار همکاری هرچه بیشتر خیرین و مردم گیلان در زمینه تامین اقلام مورد نیاز بانک امانات تجهیزات پزشکی شعب هلال احمر استان شد و اضافه کرد: از خیرین و مردم درخواست می شود تا کمک های خود را برای تامین اقلام و تجهیزات پزشکی اختصاص دهند و اقلام تجهیزات پزشکی شامل ویلچر، تخت، تشک مواج، عصا و واکر را به بانک امانات شعب هلال احمر در سراسر استان وقف یا اهداء کنند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان بیان داشت: بانک امانات تجهیزات پزشکی این جمعیت با هدف تسکین آلام بشری و تحقق شعار توان توانمندان در خدمت نیاز نیازمندان تشکیل شده و بیماران پس از دریافت اقلام مورد نیاز به صورت امانت و بهبودی کامل، اقلام را برای استفاده سایر بیماران به جمعیت هلال احمر عودت می نمایند.

جمعیت هلال احمر استان گیلان ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا