خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری۶۵۰ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا در استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبری بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری به ۵۴۶ هزار و ۵۰۹ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز خبر داد.

وی مجموع بیماران شناسایی شده مثبت قطعی در استان را از ابتدای شیوع بیماری، ۱۶۰ هزار و ۶۵۵ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۵ هزار و ۶۸۲ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ طی روز گذشته تاکنون، بیان کرد: با افزوده شدن این تعداد، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۲ هزار و ۹۸۷ هم استانی خود را به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ از دست داده‌ایم.

معاون درمان دانشگاه در ادامه با اشاره به بستری ۶۵۰ مورد بستری بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان، اظهار کرد: از این تعداد ۱۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU ، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه موارد مثبت شناسایی شده و بستری در بیمارستان‌ها نسبت با روزهای گذشته روند کاهشی داشته است، ادامه این روند را نیازمند همراهی مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست تا بتوانیم بیماری کووید ۱۹ را در استان مدیریت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا