خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

فعالیت ۳۲ قرارگاه محله‌ محور شهید سلیمانی در یزد آغاز شد

به گزارش ایرنا، سیدمحمد رستگاری روزیکشنبه، در نشست خبری یادواره شهدا شهرستان یزد و طرح شهید سلیمانی که در محل ناحیه مقاومت بسیج مرکزی برگزار شد، افزود: در صورتی که قرارگاه‌های محله محور فعالیت خود را اصولی و برنامه ریزی شده انجام دهند، هرگز شاهد گسترش دوباره ویروس کرونا و شیوع جدید آن نخواهیم بود.

وی ادامه داد: این قرارگاه‌ها در محله ها و کمک به ستاد پیشگیری  از کرونا ایجاد شد و اعضا آن در محورهای حمایتی، نظارتی و مراقبتی فعالیت دارد که در امر مراقبت با توجه به حضور کارکنان مرکز بهداشت و تماسی که با خانواده‌های درگیر گرفته می‌شود، نسبت به راهنمایی و رعایت آیین نامه‌های بهداشتی اقدام می کنند.

فرماندار یزد اظهار کرد: در زمینه حمایتی نیز ۲ هفته ای که باید افراد درگیر با کرونا در قرنطینه خانگی باشند، از سوی  اعضا قرارگاه‌ها بسته‌های حمایتی در اختیار آنها گذاشته می شود تا موارد قرنطینه و بهداشتی کامل رعایت شود.

رستگاری افزود: در بحث نظارت نیز محدودیت‌های اعمال شد که با مشارکت قرارگاه  رصد و نسبت به اجرای محدودیت ها و رعایت آن در محله های مختلف پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش کادر سلامت و دیگر بخش‌هایی که در مقابله و پیشگیری از کرونا فعالیت دارند و اثر بخش بودن آن منوط به این است که مجددا شاهد گسترش بیماری نباشیم لذا قرارگاه‌های محله محور نقش مهمی در کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ دارد.

رستگاری با اشاره به اینکه در قرارگاه‌های یادشده علاوه بر مشارکت بسیجیان آموزش دیده، ماموران دستگاه‌هایی از جمله مرکز بهداشت حضور دارند، گفت: در قالب تیم‌های محله محور و نظارتی در سه ماه گذشته ۲۶۹ تیم در محله ها حضور  فعال داشتند که ۱۳ هزار و ۷۵۸ مورد بازرسی از واحدها صورت گرف و چهار هزار و۴۳۸ مورد تخلف گزارش شد  و چهار هزار و ۲۳۹ مورد اخطار داده شد و هزار و ۱۸۶ واحد نیز پلمب شد.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه همه عوامل قرارگاه‌ها در محله کارت شناسایی و پوشش مشخص دارند، بیان کرد: با توجه به اینکه روند یکسان در محله ها صورت گرفته است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده مقرر شد تمامی تماس‌هایی که توسط قرارگاه‌های محله محور با خانواده ها صورت می‌گیرد با شماره ۳۵۳۷۳ باشد و درخواست می‌شود مردم با عوامل این قرارگاه‌ها که بدون ورود به منازل حضور دارند، همکاری کنند.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد در این نشست گفت: اولین یادواره سردار شهید سلیمانی و هزار و  ۶۳۷ شهید این شهرستان در ورزشگاه شهید نصیری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

سرهنگ پاسدار عباس جوکار افزود: با توجه به برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید استان برای هر شهید ۴۰ خدمت به جامعه ارایه می شود که از ایجاد فضاهای آموزشی تا تامین مسکن محرومان، تامین بسته‌های معیشتی، ساخت مکان های مذهبی و مسجد را شامل می‌شود .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد یادآور شد: تعدادی از مردم، عزیزان خود را به دلیل شیوع کرونا از دست دادند و به دلیل محدودیت‌ها مراسمی برای آنها برگزار نشده است، لذا با همکاری تعدادی از مداحان و روحانیان با حضور در منازل درگذشتگان ضمن ابراز همدری با خانواده های آنها در بیرون از منزل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نسبت به برگزاری مجلس یادبود و عزاداری اقدام شد تا حداقل بخشی از آلام آنها کاسته شود .

همچنین جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد در این نشست با اشاره به دهه بصیرت (۹ الی ۱۹ دی ماه) اظهار کرد: شعار امسال «بصیرت فاطمی، ولایت مداری و مقاومت علوی» تعیین شد و بخشی از برنامه‌ها مجازی و بخشی هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می شود.

سعید زارع اضافه کرد: رژه موتوری، ۶۰ مسابقه کتابخوانی، ۷۰۰ نشست بصیرتی، فضاسازی محیط شهری، اجرای سرود میدانی، جشنواره علمدار لاله‌های روشن، افتتاح اولین کانون فرهنگی و هنری شیهد سلیمانی، برپایی نمایشگاه های گنجینه خاکریز و تصاویر سفر مقام معظم رهبری به استان از جمله برنامه‌های این دهه است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا