خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود به پنج هزارو ۵۳۱ تن رسید

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه اکنون دستاورد و توفیقات خوبی در زمینه مهار و کنترل این ویروس در حوزه زیر پوشش این دانشگاه حاصل شده ، افزود: به رغم همه توفیقات حاصل شده با توجه به آمار موجود، چرخه انتقال ویروس هنوز فعال بوده و شاهد ابتلای موارد جدید در شهرستان های شاهرود و میامی هستیم.

وی با بیان اینکه برنامه های بیماریابی با جدیت و قاطعیت در دستور کار است، اظهار داشت: اکنون تعداد ۵۳ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به این بیماری در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند.

چمن با اشاره به پایین آمدن سطح خطر و اعلام وضعیت زرد کرونایی در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ابراز داشت: باید همچنان هوشمندانه، داوطلبانه و آگاهانه اصول پیشگیری را رعایت کرده و از هرگونه ازدحام، گردهمایی و تجمع پرهیز شود.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۱۱۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۶۹۳ تن رسید.

همچنین بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی طی ۲۴ ساعت گذشته پنج هزار و ۵۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۵۳۰ تن از این تعداد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۴۶۵ تن رسید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا