خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

استاندار : پایه بودجه بندی البرز ضعیف بوده است

عزیزاله  شهبازی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: البرز با ۳۲ میلیون نفر تردد مسافری در سال رتبه اول کشور را دارد که این آمار بیانگر  آن است که سکونتگاه و محل تردد افراد بسیاری از سراسر کشور از این استان است.

وی اضافه کرد: ۲۹ آذر ماه امسال حدود یک میلون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ورودی استان بوده در حالیکه  تهران ۷۰۰ هزار نفر در این روز ثبت شد.

شهبازی گفت: به نظر می رسد که  جمعیت البرز از سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر فراتر رفته و بر این اساس نیازمند اعتبارات متناسب با جمعیت برای ارتقای سرانه های درمان ، آموزش و پرورش و دیگر بخش ها است.

وی افزود: پایه بودجه بندی در استان ضعیف بوده و اکنون نیز با رشد جمعیت و مهاجرت تناسب ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: نام این شهید بزرگوار از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در جبهه مقاومت می درخشد.
شهبازی گفت: نسل های جدید و کسانی که در ادوار مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته اند از نام و یاد سربازان فداکاری در نظام جمهوری اسلامی همچون سردار سیلمانی حس غرور دارند.

وی ادامه داد: ما نیز امروز براساس وظیفه و مسوولیتی که در قبال راه این شهید ارجمند در مسیر نبرد علیه باطل داریم، در استانداری البرز ستادی جهت برپایی مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با سالروز شهادت این شهید والامقام  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به جهت جلوگیری از شیوع کرونا، تشکیل شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ارتباط بسیار نزدیک با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز و همچنین کمیته های مختلف ستاد مقابله و اتحاد و انسجام بین مردم و مسوولان موجب شد تا این استان در راستای مقابله با کرونا به صورت جدی ورود جدی کرده و نتایج خوبی نیز حاصل شده است.

استاندار البرز اضافه کرد: روز گذشته از چند حوزه سپاه پاسداران در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی بازدید داشتیم که نیروهای بسیجی تلاش های مجاهدانه ای انجام  و حتی با کمترین امکانات، نرم افزارهای بسیار خوبی نیز برای مقابله با کرونا طراحی کرده اند، که باید این تلاش ها به سمع و نظر مردم برسد.
وی گفت: تلاشگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در البرز، آمارهای دقیقی از محله های استان داشته اند و از این اطلاعات را می توان در حوزه های مختلف بهره داری کرد.
شهبازی افزود: این طرح را سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز در اسفند ماه سال گذشته مطرح  که به صورت پیگیری و اجرایی شد.
وی عنوان کرد:  همچنین نیروی انتظامی استان نیز تلاش های بسیاری داشته و برای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی همراهی بسیار خوبی دارند.
استاندار البرز با بیان اینکه برای نصب دوربین های درون شهری برای بهره برداری انتظامی، امنیتی از سوی شهرداری های استان باید اقداماتی جدی صورت گیرد گفت: با وجود اینکه این استان و پایتخت الگویی مشترک داشتند اما با برنامه ریزی های صورت گرفته، همراهی مردم و اصناف روند  کاهش شیوع کرونا با سرعت بیشتری در حال طی شدن است.

شهبازی گفت: امروز به همت تلاش های صورت گرفته تمام شهرستان های البرز به جز کرج در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار داشته و کرج نیز نارنجی  و همچنان محدودیت تردد از ۲۱  تا  چهار صبح برقرار است.
استاندار البرز گفت: در خصوص تولید واکسن نیز هر ۲ گزینه ای که مطرح است در استان البرز مستقر  و در این راستا تمام مدیران همراهی کردند.

وی افزود: همچنین البرز در راستای پذیرش بیماران غیر از  این استان نیز پیشتازو بسیاری از بستری های بیمارستان ها از استان های همجوار هستند. 

استاندار البرز در ادامه با اشاره به ممنوع بودن استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه منتظر قائم اشاره و گفت: این مهم امر توسط رییس جمهوری مطرح شد چراکه استفاده از مازوت  وارونگی هوا را تشدید و این امر نیز در اپیدمی کرونا موثر است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا