خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند کاهشی تعداد مبتلایان بستری و سرپایی کرونا در سنقر و کلیایی

غلامرضا مرتضوی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت نارنجی در شهرستان سنقر و کلیایی بیان کرد: تعداد مبتلایان سرپایی و بستری کرونا در شهرستان نسبت به ماه‌های گذشته کاهش یافته است.

وی در ادامه افزود: در ۴۸ ساعت گذشته سه بیمار جدید شناسایی شده که در روزهای قبل از آن تعداد موارد جدید صفر بوده است.

فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی با بیان اینکه روند بیماری نسبت به اوج خود در هفته‌های قبل رو به کاهش است، گفت: در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و به صورت کلی اجرا نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی پیک بیماری افزایش می‌یابد.

مرتضوی تصریح کرد: در دوران اوج کرونا تعداد بیماران بستری این ویروس ۶۴ نفر بوده که هم اکنون تک رقمی شده و به طور متوسط به هفت نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با شناسایی مبتلایان جدید وضعیت سلامتی خانواده‌ی این افراد نیز با تست‌های سریع کرونا بررسی شده است، ادامه داد: خوشبختانه شیوع ویروس کرونا با اجرای این طرح و تلاش‌های همه جانبه کادر درمان و دستگاه‌های همکار در حال کنترل و مدیریت است.

فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی خاطرنشان کرد: ممنوعیت تردد در ورود و خروج به شهرستان‌های نارنجی و قرمز وجود دارد که سنقر و کلیایی نیز از این قوانین پیروی می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا