خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

برگزاری کارگاه‌های زمستانی آنلاین فرهنگی برای کودکان آذربایجان‌شرقی

علی بینش روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به استقبال گسترده خانواده‌ها از کارگاه‌های فرهنگی و هنری آنلاین بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به منظور ایجاد فضایی بانشاط و آرامش ذهنی کودکان و نوجوانان در دوران قرنطینه، فعالیت‌های فرهنگی هنری کانون به صورت آنلاین تداوم یافته است.

وی افزود: سامانه kpf.ir کانون پرورش فکری کودکان و نجوانان در حال حاضر خدمات متنوعی را در بخش‌ آموزش‌های مجازی با موضوعات جذاب فرهنگی هنری برای کودکان و نوجوانان عزیز ارائه می‌کند.

وی با اشاره به تدارک گسترده برای اجرای کارگاه‌های آنلاین در فصل زمستان تاکید کرد: برای فصل زمستان ۲۸ عنوان کارگاه برخط فرهنگی هنری و ادبی در آذربایجان شرقی تدارک دیده شده است که به نسبت فصل پاییز از رشد ۵۰ درصدی برخوردار است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، دستاورد حضور کودکان و نوجوانان سراسر استان در این کارگاه‌ها را علاوه بر شناسایی و پرورش استعدادهای آنان، موجب افزایش روحیه، ایجاد نشاط و شادابی و انگیزه برای فعالیت‌های درسی برشمرد.

بینش، داستان‌نویسی، نوشتن خلاق، قصه‌گویی، نجوم، بازیگری، فن بیان، حال خوش زندگی، نقاشی، سفال، کاردستی، صنایع دستی، خوشنویسی و موسیقی ارف را در سطوح مقدماتی، متوسط و پیشرفته از مهم‌ترین عناوین کارگاه‌های آنلاین فصل زمستان عنوان کرد.

وی یادآوری کرد:  مهلت ثبت نام کودکان و نوجوانان در کارگاه‌های برخط زمستانی تا هفدهم دی ماه است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه asharghi.kpf.ir نسبت به انتخاب عناوین و زمان حضور در این کارگاه ها اقدام نمایند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی ۲۹ مرکز ثابت و سیار سطح استان دارد و از این نظر در رتبه های ۲۰ به بالای کشور جا می گیرد.

تا پیش از شیوع کرونا، سالانه بیش از ۲۰۰ هزار کودک و نوجوانان از برنامه های متنوع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی بهره مند می شدند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا