خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پیش بینی صدر اعظم اتریش درباره چالش های اروپا در ۲۰۲۱

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «سباستین کورتز» صدر اعظم اتریش با اشاره به در پیش‌بودن موج جدید همه‌گیری کرونا در اروپا از سه‌ماهه نخست سال جدید میلادی به عنوان چالشی جدی برای قاره سبز نام برد.

صدر اعظم اتریش انتظار دارد موج سوم همه گیری کرونا منجر به افزایش شدید مبتلایان در سراسر اروپا در سال آینده داشته باشد. با این حال امید می رود در تابستان، شرایط به حالت عادی بازگردد.

کورتز افزود: موج سوم ما را فرا خواهد گرفت و تعداد مبتلایان دوباره در بسیاری از کشورهای اروپایی به طور گسترده افزایش خواهد یافت. پس از آن، من تصور می کنم که به دلیل گرم شدن هوا و همچنین به دلیل افزایش تعداد افرادی که واکسینه می شوند، آرامش به جامعه بازمی گردد و من انتظار دارم که در تابستان بتوانیم تا حد زیادی به حالت عادی بازگردیم.

در همین رابطه دولت اتریش محدودیت های کرونایی را در روز کریسمس تشدید کرد و قوانین منع عبور و مرور را به اجرا گذاشت. بر این اساس شهروندان تنها به دلایل موجه مانند خرید، رفتن به محل کار و یا معالجه نزد پزشک، مجاز به خروج از منازل خود هستند. این قوانین تا ۱۷ ژانویه (۲۸ دی) اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا