خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مدیریت فاصله گذاری هوشمند در شهر زیرزمینی با کمک هوش مصنوعی

به گزارش خبرگزاری مهر، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا شرایط بحرانی را پیش روی کسب و کارها، به ویژه حمل و نقل عمومی (مترو) قرار داده است گفت: با توجه به حجم مخاطبانی که متروی تهران و حومه روزانه با آن روبرو است ضروری است طرحی آینده‌نگر برای کمک به اپراتوری متروی تهران استفاده شود.

وی تصریح کرد: برای این کار سامانه هوش مصنوعی، طراحی شد که همزمان اطلاعات مربوط به گیت های ورودی و خروجی را جمع‌آوری می‌کند.

نوبخت خاطرنشان کرد: با استفاده از قابلیت پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی برای انطباق برنامه حرکت قطارها متناسب با ظرفیت واگن‌ها و مدیریت مراجعه مسافران به ایستگاه‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا در مدت کوتاهی برنامه‌ریزی برای اعزام قطارها به ایستگاه‌های شلوغ داشته باشیم و کمک می‌کند برای مقابله با تقاضای بیش از حد مسافران در ساعات شلوغی و یا رویدادهای مناسبتی یا شرایط بحرانی مثل ایام کرونا فاصله اجتماعی از سوی بهداشت جهانی اعلام شده، عملی شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰ سال بهره برداری از مترو به الگوی مناسبی از سفر دست یافتیم گفت: همیشه همه کارها مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش نمی‌رود. شیوع ویروس کرونا الگوی سفر و تقاضای سفر را در خطوط هفتگانه مترو تغییر داد و با توجه به محدودیت‌های اعلام شده هر روز شاهد الگوی متفاوت سفر در شهر زیر زمینی هستیم و استفاده از نرم افزار مدیریت هوشمند ترافیک قطارها در متروی تهران با استفاده از هوش مصنوعی محدودیت‌هایی که بر سر راه مدیریت ترافیک در متروی تهران ایجاد شده را بر طرف می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا