خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

استان مرکزی شیرینی و برکات طرح شهید سلیمانی را چشید

به گزارش مهر، سید محمد جمالیان ظهر دوشنبه در نشست تخصصی طرح شهید سلیمانی با حضور فرمانده کل سپاه و وزیر بهداشت گفت: شبکه‌های بهداشت و پایگاه‌های بسیج ۲ نهاد و دستگاه اصلی در کشور هستند که به شکل مویرگی در اقصی نقاط شهری و روستایی حضور دارند طرح شهید سلیمانی این ۲ را برای مقابله با کرونا در کنار یکدیگر قرار داده است.

وی افزود: امروز خوشبختانه به برکت طرح شهید سلیمانی شاهد پیامدها و دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه مقابله با کرونا شاهد هستیم و طرح شهید سلیمانی بسیار موفقیت آمیز بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: استان مرکزی شیرینی و برکات طرح شهید سلیمانی را چشیده است و شاهد کاهش چشمگیر مبتلایان و فوت شدگان هستیم که مهمترین دلیل آن طرح شهید سلیمانی است.

جمالیان تاکید کرد: طرح شهید سلیمانی به شکل همه جانبه و در حوزه‌های مختلف ورود جدی داشته و در بحث‌های نظارتی، حمایتی و عملیاتی شاهد نقش آفرینی گسترده نیروها هستیم.

وی تصریح کرد: در حین اجرای طرح شهید سلیمانی میزان اجرای تست‌ها افزایش پیدا کرد و تست جدید شناسایی که در کمتر از ۳ دقیقه نتیجه را اعلام می‌کند بیش از ۱ هزار و ۶۰۰ نمونه انجام شده که این تست رقیق در قالب طرح شهید سلیمانی انجام شده و ۲۵۰ بیمار مثبت شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: مهمترین اقدام طرح شهید سلیمانی شناسایی سریع بیماران و رصد دقیق آنها برای درمان است که این مسئله در روند کاهش بیماری بسیار مؤثر بوده است.

جمالیان با اشاره به اینکه نگهداری از بیماران قرنطینه در منزل هیچ متولی حمایتی نداشتند، گفت: در طرح شهید سلیمانی بیماران قرنطینه‌ای هم مورد حمایت واقع شدند و خوشبختانه تمامی خلاهایی که در طول بیماری کرونا وجود داشته توسط طرح شهید سلیمانی به خوبی پوشش داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا ادامه خواهد داشت و جا دارد اینجا از همکاری بسیار خوب بسیجیان که با هدایت‌های فرمانده محترم سپاه روح الله انجام شد و سایر گروه‌های دیگر تقدیر و تشکر کنم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا