خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

برپایی هرگونه مراسم در آرامستان های ایلام ممنوع است

به گزارش خبرنگار مهر، معروف بسطامی عصر دوشنبه در یازدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استانداری ایلام اظهار کرد: به رغم وضعیت نزولی آمار مبتلایان، فوتی‌ها و بستری شدگان در استان، کماکان در ستاد استانی و قرارگاه عملیاتی دغدغه‌های مبنی بر عادی سازی و رهاشدگی در پروتکل‌ها وجود دارد که از مردم، اصنافمی‌خواهیم طبق شیوه نامه‌های درمانی و بهداشتی رفتار کنند.

وی تاکید کرد: کرونا کماکان یک بیماری مرگبار است و نباید فریب عادی سازی ها را بخوریم.

وی، از مردم خواست کماکان مثل هفته‌های اخیر پروتکل‌ها مثل ماسک زدن را جدی بگیرند، تا تلاش‌ها از دست نرود و مثل آبان ماه دچار خسارت‌های جانی و مرگ عزیزانی دیگر نباشیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش مسئولان برای پیشگیری از ویروس کرونا، تصریح کرد: در طی دو ماه گذشته در سطح استان در آمار میزان ابتلا، بستری و فوتی با کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی مواجه بودیم و این مهم نباید پایان کرونا تلقی شود.

بسطامی همچنین با توجه به سطح هشدار زرد در سراسر استان، افزود: حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی با دو سوم ظرفیت است و مدیران موظف به رعایت آن هستند.

وی عنوان کرد: تمامی ادارات استان باید ظرف یک هفته نسبت به نصب و راه اندازی اپلیکیشن ماسک برای کنترل و جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ادارات و اماکن پر تردد اقدام کنند.

معاون استاندار ایلام افزود: برپایی هرگونه مراسم و تجمع به خصوص در آرامستان ها خط قرمز و ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قضایی می‌شود.

بسطامی گفت: طرح شهید سلیمانی به نحو مطلوب در استان در حال اجرا بوده و انتظار داریم با همکاری بیشتر مردم این طرح به بهترین نحو ممکن اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا