خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمار جان باختگان کرونا در فارس به حدود ۳ هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، نزدیک به ۵۴۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۰ هزار و ۹۴۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۵۵ هزار و ۹۷۲ نفر اعلام کرد. دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون آمار بستری رو به کاهش است، ۴۴۱ بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متأسفانه ۶ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جان باختگان کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۹۹۳ نفر رسیده است.

او با اعلام اینکه استان فارس ۱۳ درصد از کل مبتلایان کشور را به خود اختصاص داده اما سهم استان از جان باختگان کشور تنها ۵ درصد است، ادامه داد: نه و نیم درصد از جان باختگان در گروه سنی زیر ۵۰ سال در حالی که ۸۲ درصد از مبتلایان در گروه سنی زیر ۵۰ سال هستند.

دکتر همتی با تاکید بر اینکه باید مراقب سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند باشیم، اضافه کرد: میانگین سنی مبتلایان در استان فارس ۴۳ سال است که این آمار نسبت به شیوع موج نخست مقداری افزایش یافته است.

او اعلام کرد: هم اکنون میانگین سنی جان باختگان در فارس ۶۹ سال است که مقدار این میانگین نیز نسبت به اوایل شیوع بیماری افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات در کاهش زمینه‌های ابتلاء به این بیماری سهیم شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا