خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

تحویل واکسن فایزر به کشورهای اروپایی به تاخیر افتاد

به گزارش ایرنا از فرانس پرس؛ وزارت بهداشت اسپانیا افزود: شعبه فایزر در اسپانیا، یکشنبه شب به مقام های مادرید اطلاع داد که به علت بروز مشکلات در روند بارگیری و حمل در تاسیسات بلژیک، تحویل محموله‌های واکسن به هشت کشور با تاخیر روبه رو خواهد بود.

مشخص نیست این تاخیر گذشته از اسپانیا، شامل کدام کشورهای اروپایی می شود.

سالوادور ایلا وزیر بهداشت اسپانیا به یک شبکه رادیویی گفته است که این تاخیر به علت مشکل مرتبط با پائین نگهداشتن دمای محموله‌ها بوده که ظاهرا برطرف شده است.

این واکسن باید پیش از ارسال به مراکز توزیع، در دمای بسیار پائین یعنی حدود منفی ۷۰ درجه سانتیگراد (۱۱۲ درجه فارنهایت) در جعبه‌های ویژه پر شده از یخ خشک نگهداری و پس از بیرون آورده شدن از این دما، باید در دمای ۲ تا هشت درجه سانتیگراد نگهداری شود تا به مدت پنج روز موثر باشد.

این بیانیه می افزاید: فایزر به وزارت بهداشت اعلام کرده است که محموله‌های بعدی واکسن سه شنبه یک روز دیرتر از زمان مقرر، وارد اسپانیا خواهد شد.

قرار است اسپانیا در سه ماه آینده هر هفته، ۳۵۰ هزار واحد ویروس کرونا ساخت مشترک شرکت‌های داروسازی آمریکایی – آلمانی فایزر – بیونتک دریافت کند.

بیشتر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، کارزار مصون سازی شهروندانشان را از روز یکشنبه با واکسیناسیون سالمندان، کارکنان بخش های بهداشت و درمان و سیاستمداران، آغاز کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا