خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

شمار فوتی‌های کرونایی زنجان به مرز یک‌هزار و ۱۰۰ نفر رسید

دکتر پرویز قزلباش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری” تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی” به رقم ۴۱ هزارو ۸۹۱ نفر رسیده است.

وی یادآوری کرد: با توجه به شیوع موج سوم کرونا در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های این استان روند نزولی به خود گرفته است.

این مسؤول ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفندسال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و و ۵۴۶  نفر در استان زنجان به کووید – ۱۹ ثابت شده و  پنج هزار و ۳۸۸ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۸ هزارو ۲۳۴ نفر است.

وی اظهار داشت: با تمهیدات انجام گرفته و افزایش ۲ برابری شمار مراکز ۱۶ ساعته در این استان تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کووید -۱۹ بر اساس تست آزمایشگاهی به ۳۵ هزارو ۳۴۵ نفر رسید که ۸۳ مورد آن آمار روز گذشته را شامل می شود.

قزلباش افزود: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی کاهش ابتلا به کرونا در استان ۲۰۴  نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به این بیماری بستری هستند که پنج  مورد از این آمار جزو مبتلایان روز گذشته هستند.

این مسؤول ادامه داد: با اقدامات انجام گرفته حداکثر یک هزارو ۲۰۰ تخت برای این بیماران در نظر گرفته شده که در زمان حاضر مجموع ظرفیت تخت های بیمارستانی به حدود ۲ هزارو ۲۰۰ تخت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند وضعیت کرونایی چند شهر زنجان زرد و دیگر مناطق نیز به نارنجی است، اما عادی نگاری رفتارهای مردم و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی خطر افزایش مبتلایان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا