خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

انجام تست‌های سریع کرونا در اردبیل روزانه به ۷۰۰ مورد افزایش می‌یابد

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در نشست با مدیران بهداشت و فرمانداران شهرستان‌های استان اردبیل از غربالگری یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت استان در قالب طرح شهید سلیمانی خبرداد و افزود:  بسیجیان با شناسایی مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، فرم‌های اطلاعات آنها  را در اختیار  دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌دهند تا نسبت به قرنطینه بیماران اقدام شود.

استاندار اردبیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، اجرای طرح شهید سلیمانی و انجام تست‌های سریع شناسایی بیماران به صورت ثابت و سیار در شهرستان‌ها را از جمله علل کاهش بستری و جانباختگان کرونا در استان دانست و بیان کرد: در حال حاضر  تعداد بستری‌ها در مراکز درمانی از ۵۳۰ نفر به ۲۷۴ نفر رسیده و تلاش می‌شود این تعداد همچنان روند کاهش داشته باشد.

وی اضافه کرد: توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اقدامات نظارتی از تعداد جانباختگان روزانه کرونا در استان نیز کاسته و تعداد آنها از  ۲۲ مورد به چهار مورد رسیده است.

بهنامجو  استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را از سوی مردم ضروری خواند و افزود: با توجه به پایین آمدن آمار بستری و فوتی‌ها در بیمارستان‌ها، برخی افراد در سطح شهر از ماسک استفاده نمی‌کنند که این امر خطرناک است.

او از کسبه و بازاریان خواست که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را  به مردم تذکر داده و مانع از ورود افراد بدون ماسک به مغازه و فروشگاه‌ها شوند.

به گفته وی ، بی‌توجهی به رعایت نکات بهداشتی موجب ایجاد محدودیت و رکود کار و اقتصاد بوده و ضرر  آن متوجه همه افراد جامعه می‌شود.

آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می‌دهد که شیوع کرونا در این استان به وضعیت تثبیت رسیده است به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید.۱۹ در این استان بستری شده و سه نفر جان باختند.

به گزارش  ایرنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی دبیرخانه ستاد مقابله با کرونای استان اردبیل، با ادامه روند کاهشی شیوع کرونا، هشت شهرستان نمین، سرعین، کوثر، اصلاندوز، گرمی، بیله‌سوار، خلخال و نیر در وضعیت زرد و سه شهرستان اردبیل، پارس‌آباد و مشکین‌شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شواهد آماری نشان می‌دهد که پس از ۲ ماه همه‌گیری گسترده در موج سوم شیوع کرونا در استان اردبیل و با تثبیت وضعیت شیوع این بیماری، شمار ابتلای جدید، تعداد بستری‌ها و آمار فوتی‌های کووید.۱۹ در این استان به میانگین ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

بنا به این گزارش، در ادامه روند نزولی شیوع کرونا در استان اردبیل، ‌مجموع مبتلایان بستری استان نیز به ۲۷۴ نفر رسیده که ۲۲۹ نفر کمتر از بالاترین رکورد است.

طی ۲ هفته گذشته، آمار فوتی‌ها در این استان تک رقمی شده و در ۲۴ ساعت گذشته نیز، سه نفر از مبتلایان بستری شده جان خود را از دست دادند که ۱۹ نفر از کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در این استان است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا