خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با تشریح آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی با بیان اینکه از ۲۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۳ نفر از اردبیل، سه نفر از پارس‌آباد، ۶ نفر از مشگین‌شهر، سه نفر از گرمی و ۲ نفر از خلخال هستند، افزود: ۴۰ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۲۵۵ نفر است که از این تعداد ۶۵ بیمار بدحال در بخش آی. سی.یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب زاده به وضعیت شهرستان‌های استان اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرهای خلخال، بیله سوار، نیر، گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

وی اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار بدهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا