خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

فرانسه در آستانه قرنطینه سوم سراسری

به گزارش سه شنبه ایرنا از فرانس پرس؛ با وجود کاهش محدودیت های قرنطینه دوم در فرانسه از ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر ماه) و آغاز واکسیناسیون سراسری به همراه دیگر کشورهای اتحادیه اروپا،  میانگین روزانه مبتلایان به پائین تر از پنج هزار مورد تعیین شده توسط دولت، کاهش نیافته است.

الیویه وران وزیر بهداشت فرانسه در گفت و گو با روزنامه ژورنال دو دیمانش؛ دور سوم قرنطینه سراسری را رد نکرد.

گرچه شمار ابتلاهای تازه ظاهرا در تعطیلات کریسمس کاهش یافته و در روز دوشنبه نزدیک به سه هزار تن بوده که نسبت به آمار روزهای یکشنبه و شنبه که به ترتیب نزدیک به ۹ هزار و سه هزار بوده، کاهش نشان داده است، اما مقام ها و کارشناسان با توجه به فعال نبودن بسیاری از تاسیسات آزمایش کرونا در طول تعطیلات و کمتر شدن شمار افرادی که تست می دهند، نگران گمراه کنندگی این امار هستند.

مقررات ممنوعیترفت و آمد از ساعت هشت شامگاه تا ۶ بامداد در فرانسه به شدت اجرا می شود و تنها در آستانه کریسمس استثنا بوده است. گرچه فروشگاه ها از میانه دسامبر(آذر) به منظور کمک به اقتصاد بیمار فرانسه، بازگشایی شده، اما مراکز فرهنگی مانند تالارهای سینما و تئاتر،  تعطیل باقی مانده و فعالیت رستوران ها و کافه ها برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس، تعلیق شده است.

زیان های برخی استان های فرانسه به ویژه در شرق این کشور، بیشتر از دیگر بخش ها بوده است و دولت فرانسه که تصور نمی شود تا پس از تعطیلات سال نو، تصمیم تازه ای در باره ازسرگیری قرنطینه بگیرد، ممکن است به اجرای محدودیت های محلی به جای سراسری، روی آورد.

 مقام های شهرهایی مانند نیس در جنوب فرانسه برای پرهیز از تعطیلی سراسری، خواستار تشدید مقررات و محدودیت ها شامل تغییر ساعت ممنوعیت آمد و شد به ساعت ۱۸ و اعمال نظارت ها و تدابیر شدیدتر مرزی به منظور جلوگیری از ورود ویروس از کشورهای همسایه هستند.

فرانسه با ثبت بیش از ۶۳ هزار قربانی از آغاز همه گیری و فراتر رفتن شمار کل مبتلایانش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن،  در جایگاه پنجم جهان قرار گرفته است.

فرانسه روز جمعه شناسایی نخستین مورد ابتلا به گونه تازه این ویروس با سرعت انتشار و سرایت بالا را که در انگلیس پدیدار شده است، تائید کرد. پیدایش این سویه تازه، بیش از ۵۰ کشور را به اعمال محدودیت های سفر به انگلیس وادار کرد و فرانسه در پی ممنوعیت ۴۸ ساعت ورود مسافر از انگلیس، مرزهایش را بازگشایی کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا