خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت زرد کرونایی شهرستان بناب شکننده است

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار فتحی عصر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب با افزود: با توجه به وضعیت شکننده فعلی کرونا در این شهرستان تمامی برنامه‌های پیش رو باید براساس پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مدیریت و برگزار شوند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری تمامی دستگاه‌های شهرستان، مردم و بویژه کادر درمان که با تلاش‌های خود موجب کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا شدند؛ تصریح کرد: شرایط فعلی قطعاً با شرایط یک ماه پیش تفاوت زیادی دارد ولی اگر چنین تصور کنیم که کرونا تمام شده، تصور اشتباهی است و نباید فریب خورد؛ فعلاً وضعیت مدیریت شده است.

فتحی نماینده عالی دولت در شهرستان بناب تأکید کرد: برای کنترل وضع موجود و پیشگیری از شیوع دوباره ویروس کرونا همه ارگان‌ها مشارکت داشته و گشت‌های بازرسی و نظارت همچنان فعال باشند.

کنترل شیوع کرونا را مدیون اجرای طرح شهید سلیمانی هستیم

این گزارش می‌افزاید، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه کنترل شیوع ویروس کرونا را مدیون اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی هستیم؛ گفت: تعداد کل فوتی‌های شهرستان بناب در ۹ ماهه امسال نسبت به ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ چهل درصد افزایش داشته است.

علی نیّرپور با اشاره به اینکه طی این مدت ۴۱ هزار نفر در سطح شهرستان غربالگری شده اند؛ گفت: از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ نفر دارای علامت ویروس بودند که نزدیک به ۶۰۰ نفر آنها به پزشک مراجعه و ۵۷ نفر از آنها به بیمارستان ارجاع شده اند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهارکرد: تحلیل ما این است که با ادامه این روند ویروس در اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه جهش خواهد کرد و وضعیت بسیار شکننده‌تر از قبل خواهد بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب از انجام نمونه برداری از شنبه آینده در سطح شهرستان خبر داد و افزود: اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت در آینده نزدیک بسیار خطرناک‌تر خواهد شد.

نیّرپور خاطرنشان کرد: طی اجرای این طرح ۲ هزار و ۵۷۱ واحد صنعتی در سطح شهرستان مورد بازرسی مشترک قرار گرفت که به ۱۵۵ واحد اخطار صادر و ۳ واحد نانوایی که مسائل بهداشتی را رعایت نکرده بودند کسر سهمیه و پلمب شدند.

آمادگی نیروی انتظامی برای انجام نظارت‌های مشترک از صنوف مختلف در بناب

بر پایه این گزارش، فرمانده نیروی انتظامی بناب نیز در این جلسه از آمادگی نیروی انتظامی برای انجام نظارت‌های مشترک از صنوف مختلف در شهرستان خبرداد و گفت: با بازگشایی مجدد قهوه خانه‌ها و تالارهای پذیرایی و میدان دواب باید نظارت‌ها استمرار یابد تا مبادا مجدداً به شرایط قبلی برنگردیم.

سرهنگ سهراب شفقی از اعمال قانون به ۲۲۹ دستگاه خودرو در شهرستان خبرداد و افزود: متأسفانه مخدوش کردن پلاک‌های خودروها به یک اپیدمی تبدیل شده و قطعاً مخدوش کردن پلاک خودروها جرم است.

وی تصریح کرد: طی این مدت چندین دستگاه خودرو بدون پلاک نیز توقیف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی بناب تصریح کرد: برای حمایت از کادر درمانی و جلوگیری از شیوع این ویروس باید گشت‌های تلفیقی همچنان در سطح شهرستان فعال باشند.

گفتنی است، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی پیش از این وضعیت‌های قرمز و نارنجی کرونایی را تجربه کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مدیران و کادر درمان و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های صادر شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پروتکل‌های بهداشتی هم اکنون وضعیت این شهرستان به زرد تغییر یافته است.

برابر اعلام مسئولان شهرستان در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ساده انگاری در مقابل این ویروس مهاجم و نیز هرگونه عادی سازی روابط اجتماعی از جمله دورهمی های خانوادگی و فامیلی، برگزاری مراسم جشن و عزا و عدم استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده وضعیت به سرعت مانند قبل نارنجی و قرمز خواهد شد که در این صورت مردم و کشور ضایعات جبران ناپذیری را متحمل خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا