خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۴۸۳ نفر مبتلا به کرونا در شیراز جان باختند/۱۰۰ بیمار در آی سی یو

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۱۲۶ نفر اعلام کرد.

او با اشاره به سه هزار و ۱۲۶ مورد فوتی استان بر اثر ابتلاء به کرونا از شروع تاکنون، گفت: از این آمار، هزار و ۴۸۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۳۴ مورد مرودشت؛ ۱۲۳ مورد کازرون ؛۷۵ مورد آباده؛ ۶۵ مورد داراب؛ ۵۱ مورد ممسنی؛ ۴۶ مورد کوار؛ ۴۴ مورد اقلید؛ ۴۲ مورد نی ریز؛ ۴۰ مورد استهبان؛ سپیدان و لامرد هر کدام ۳۸ مورد؛ ۳۳ مورد زرقان؛ ۳۲ مورد خرامه؛ فیروزآباد و قیروکارزین هر کدام ۳۰ مورد؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ رستم، پاسارگاد و ارسنجان هر کدام ۲۰ مورد؛ زرین دشت و سروستان هر کدام ۱۹ مورد؛ ۱۷ مورد بوانات؛ کوه چنار و بیضا هر کدام ۱۳ مورد؛ ۱۰ مورد مهر؛ ۶ مورد فراشبند؛ ۲ مورد بختگان و یک مورد سرچهان عنوان کرد و مابقی جان باختگان مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان هستند.

معاون علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۵۸۶ هزار و ۶۵۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۶۶ هزار و ۹۹۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷ هزار و ۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۳۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۸ هزار و ۳۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۰۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او همچنین از بهبودی ۱۶۲ هزار و ۳۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دورهمی های خانوادگی، الزامی است

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا