خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند/ افزایش مجدد ابتلا

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۵۸۸ هزار و ۱۸ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۶۷ هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۷ هزار و ۲۹۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۳۵۸ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۸ هزار و ۵۹۱ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۰ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۲ هزار و ۵۶۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

دکتر حسینی با اعلام جان باختن ۲ هم استانی دیگر در اثر کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۱۲۸ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه کرونا ویروس در حال چرخش در جامعه است تاکید کرد: کوچک‌ترین بی توجهی و سهل انگاری در برابر این ویروس خطرناک، باعث ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ و در برخی از مواقع نیز موجب مرگ می‌شود، بنابراین رعایت سه اصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها در مبارزه با بیماری این بیماری، ضروری است

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا