خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مسئولان منشاء اصلی عادی انگاری های مردم هستند

به گزارش خبرنگار مهر، علی زینی وند ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا استان کرمان بیان داشت: طی روزهای اخیر موارد تست مثبت بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در حال افزایش است ضمن اینکه دو هفته آینده شاهد بالا رفتن آمار بستری‌ها خواهیم بود و در صورت متوقف نشدن روند فعلی آمار مرگ و میر و بستری در آستانه نوروز نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: در حال حاضر شرایط بسیار جدی است و این نتیجه عادی انگاری مردم است که حساسیت‌ها کم شده و مردم تصور می‌کنند کرونا تمام شده ضمن اینکه منشأ اصلی عادی انگاری مردم ما مسئولان هستیم.

استاندار کرمان گفت: مردم اگر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری نکنند قطعاً در اسفندماه پیش رو روزهای سختی خواهیم داشت بنابراین مردم باید هشدارها را جدی بگیرند ضمن اینکه مسئولان هم باید طبق سیاستهای ستاد کرونا به صورت جدی به وظایف خود عمل کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: مردم نباید به تصور اینکه وضعیت شهری آبی است عادی انگاری کنند و فکر کنند کرونا تمام شده زیرا شرایط شکننده است و حکم وضعیت آبی و زرد یکی است لذا هر گونه تجمعی در شرایط فعلی ممنوع است.

وی در خصوص وضعیت آرامستان‌ها در ایام پایان سال هشدار داد و افزود: اگر وضعیت تجمع مردم در آرامستان‌های قابل کنترل نیست فرمانداران و نیروی انتظامی وارد عمل شوند و وضعیت را کنترل کنند و این مصوبه ستاد کرونا است.

زینی‌وند یادآور شد: در حال حاضر متأسفانه وضعیت برخی از شهرهای استان از آبی به زرد برگشته که اگر کنترل نشود این وضعیت بحرانی خواهد شد و مجبور می‌شویم تا اعمال محدودیت کنیم و راه دیگری وجود ندارد ضمن اینکه در صورت رعایت کردن مردم امسال نوروز آرامی را خواهند داشت.

استاندار کرمان با بیان اینکه برگزاری مراسم ختم، عروسی، نماز جمعه و … باید تابع پروتکل‌های بهداشتی باشد گفت: کار مقابله با کرونا باید بر پایه طرح شهید سلیمانی انجام گیرد ضمن اینکه همه باید پای کار باشند.

وی در بخشی از سخنان خود با گرامیداشت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی در خصوص برگزاری برنامه‌های این دهه ابراز داشت: با اجرای برنامه‌ها در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی موافق هستیم اما این مراسم نباید باعث ایجاد تجمعات شود ضمن اینکه باید برای هر برنامه‌ای مخاطبین خاص دعوت شوند.

زینی وند با بیان اینکه فراخوان عمومی جشن‌های دهه فجر نباید در سطح جامعه و فضای عمومی اعلام شود افزود: این برنامه‌ها باید به صورت محدود با حضور جمعیت کم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا